Rosja przeprowadziła nieudany desant w Ukrainie. "Zostali gościnnie przyjęci"

Tylko siedmioro rosyjskich spadochroniarzy przeżyło nieudany desant, który został przeprowadzony w obwodzie ługańskim. "Pozycje naszych żołnierzy były szturmowane przez spadochroniarzy wrogiej armii. Zostali 'gościnnie' przyjęci przez żołnierzy 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej imienia króla Daniela" - przekazał szef władz obwodu Serhij Haidai.

Rosyjska armia od kilkunastu dni szturmuje wschodnie rejony Ukrainy. Rosja deklarowała wcześniej, że chce przejąć kontrolę nad obwodami ługańskim i donieckim.

Zobacz wideo Kolejne zniszczenia w Kijowie po ataku Rosjan 29 kwietnia

Wojna w Ukrainie. Tylko siedmioro Rosjan przeżyło walki w obwodzie ługańskim  

Ukraińskie wojska odparły atak Rosjan, do którego doszło 29 kwietnia w obwodzie ługańskim. Walki przeżyło tylko siedmioro rosyjskich żołnierzy. O sukcesie ukraińskiej armii poinformował za pośrednictwem komunikatora Telegram szefa władz obwodu Serhij Haidai. 

"Dziś pozycje naszych żołnierzy były szturmowane przez spadochroniarzy wrogiej armii. Zostali 'gościnnie' przyjęci przez żołnierzy 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej imienia króla Daniela. Spotkanie przeżyło tylko siedmioro okupantów, reszta została wyeliminowana" - napisał na komunikatorze cytowany przez ukraiński portal Nv.ua

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodał, że "ostrzał spokojnych miast nie ustaje". Przekazał także, że w wyniku ataków Rosjan, rannych zostało dwóch ratowników. Haidai poinformował również, że okupanci próbują przesunąć się naprzód w kierunku miast Siewierdonieck i Popasna, znajdujących się w obwodzie ługańskim. Celem okupantów jest całkowite zajęcie Rużnego i Popasnej oraz przygotowanie ofensywy na Siewierdonieck.

Brytyjski wywiad o niepowodzeniach rosyjskich żołnierzy

Wywiad wojskowy Wielkiej Brytanii zaznacza, że jedną z przyczyn klęski rosyjskiej armii w Ukrainie są niskie morale żołnierzy. Jak spostrzega brytyjskie ministerstwo obrony, po porażkach w północnej i północno-wschodniej Ukrainie, rosyjskie dowództwo zostało zmuszone do połączenia rozproszonych i rozbitych jednostek i przekierowania ich działań na nowych odcinkach frontu.

Zdaniem brytyjskiego ministerstwa obrony, wojska rosyjskie cierpią na braki w koordynacji taktycznej. "Brak umiejętności na poziomie poszczególnych jednostek i nieskoordynowane wsparcie z powietrza nie pozwoliły Rosji na pełne wykorzystanie sił bojowych" - czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Resort zauważa, że Rosja próbuje obecnie koncentrować swoje siły na wybranych odcinkach, co ma armii skrócić linie zaopatrzenia oraz usprawnić dowodzenie. Obecnie Rosja prowadzi ofensywę, której celem jest zajęcie całości obwodu donieckiego i ługańskiego, i utworzenie korytarza lądowego z Krymem.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: