USA. Śledztwo w sprawie samobójstw siedmiu żołnierzy na lotniskowcu

W ostatnich latach doszło do siedmiu samobójstw żołnierzy służących w amerykańskiej marynarce wojennej. W kwietniu ubiegłego roku w ciągu tygodnia życie odebrało sobie trzech żołnierzy jednostki w Newport News w stanie Wirginia. W sprawie wszczęto śledztwo, które pomoże wyjaśnić, co doprowadziło do samobójstw.

Do samobójstw doszło na lotniskowcu, na którym od 2017 roku trwa remont kapitalny. Jak czytamy w artykule CBS News, warunki panujące na lotniskowcu stanowią wyzwanie dla służących na nim żołnierzy. Załodze na pokładzie może być ciasno, gorąco oraz głośno. 

Zobacz wideo Dlaczego upieramy się, by przewozić towary statkami?

Fala samobójstw wśród amerykańskich żołnierzy marynarki wojennej

W kwietniu 2021 roku doszło do samobójstwa trzech żołnierzy służących na pokładzie amerykańskiego lotniskowca. Wcześniej życie odebrało sobie trzech innych wojskowych. Do incydentów doszło w 2019 oraz 2020 roku. Tylko ubiegłym roku samobójstwo popełniło czterech żołnierzy. W sumie w ciągu trzech lat w wyniku samobójstwa zmarło siedem osób służących w marynarce wojennej. Jeden z członków załogi przekazał CBS NEWS, że "wydaje się, że Big Navy pozostawiła nas do samych sobie".

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Opady śniegu w hrabstwie Nevada w Kalifornii - 22 kwietnia 2022Kobieta utknęła w śniegu. Przez sześć dni żywiła się jogurtem i śniegiem

Trwa śledztwo w sprawie samobójstw na lotniskowcu 

Śledztwo w sprawie samobójstw wszczęto w ubiegłym tygodniu. W trakcie dochodzenia zbadane mają zostać warunki życia na statku oraz czy miały one wpływ na samobójstwa żołnierzy, a także czy dowódcy statku zrobili wszystko, aby zapobiec tragediom. Najwyższy rangą dowódca marynarki wojennej, Russell Smith spotkał się w zeszłym tygodniu z marynarzami służącymi na lotniskowcu. Zapytany o warunki życia na statku odparł: "prawdopodobnie moglibyśmy zrobić coś więcej, aby sprostać waszym oczekiwaniom". 

USA. Strzelanina w hotelu. Nie żyją trzy osoby i prawdopodobny napastnikUSA. Strzelanina w hotelu w Mississippi. Nie żyją trzy osoby

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia  pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: