Izrael. Panika na lotnisku w Tel Awiwie. Rodzina z USA chciała zabrać niewybuch na pamiątkę

Pasażerowie podróżujący z portu lotniczego Ben Guriona w Tel Awiwie zostali w czwartek ewakuowani, a na lotnisku wybuchła panika. Powód? Rodzina, która wracała do Stanów Zjednoczonych, spakowała do swojego bagażu niewybuch. Miał być pamiątką z Izraela.

W czwartek (28 kwietnia) na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie w Izraelu amerykańska rodzina podczas odprawy pokazała inspektorom bezpieczeństwa niewybuch w swoim bagażu. Ochrona natychmiast zareagowała i wezwała do ewakuacji ludności - podaje BBC. Turyści wpadli w panikę.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Izrael dokonał ostrzału celów w Libanie w odpowiedzi na atak rakietowyNiespokojnie na granicy Izraela i Libanu. Doszło do ostrzału

Izrael. Panika na lotnisku. Rodzina chciała zabrać na pamiątkę niewybuch

Ochroniarz kazał usunąć niewybuch. Jeden z pasażerów źle usłyszał jego komunikat i zaczął krzyczeć: "strzelanie do terrorystów", wywołując masową panikę.

Nagranie, które zostało opublikowane przez izraelskie media, pokazuje dziesiątki ludzi wybiegających z hali odpraw. Podczas próby ucieczki ucierpiał mężczyzna, przekazał Izraelski Zarząd Lotnisk. - Bałem się, że ktoś strzela kulami, zrozumiałem, że ja też muszę uciekać, więc pobiegłem w stronę odprawy, potknąłem się o taśmę bagażową… i przeleciałem sześć metrów - relacjonował poszkodowany, 32-letni Uri.

Lotnisko w Tel Awiwie. Niewybuch na pamiątkę nie wchodzi w grę

Według ustaleń policji podczas rodzinnej wycieczki na Wzgórza Golan jedno z dzieci znalazło i wzięło ze sobą bombę. Rodzina postanowiła zabrać ją ze sobą do domu. Kiedy dotarli na lotnisko, wyjęli skorupę ze swojego plecaka i zapytali funkcjonariusza bezpieczeństwa, czy mogą schować ją do walizki. Niewybuch został usunięty. Po tym, jak obywatele Stanów Zjednoczonych złożyli wyjaśnienia, weszli na pokład samolotu

Sąd (zdjęcie ilustracyjne)Łódź. Prawnik od "trumny na kółkach" zawieszony. Obraził prokuratora

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: