Białystok. Polski kontrwywiad zatrzymał dwóch szpiegów z Rosji i Białorusi. Zbierali informacje o polskim wojsku

Polskie służby zatrzymały w Białymstoku dwie osoby - Rosjanina i Białorusina. Mężczyźni mieli "zbierać informacje na potrzeby służb rosyjskich dotyczące polskich sił zbrojnych", zwłaszcza przy granicy z Białorusią.

Więcej na temat kontrwywiadu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podają służby, wobec obu zatrzymanych obcokrajowców oskarżonych o szpiegostwo zgromadzono mocny materiał dowodowy. Dzięki temu Białorusin i Rosjanin trafili do aresztu. Zatrzymała ich Żandarmeria Wojskowa. O sprawie w środę poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Zobacz wideo PiS chce zmiany Konstytucji. Czarzasty: Będę głosował przeciwko

Szpiedzy zatrzymani w Białymstoku.Zbierali informacje o polskim wojsku

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że szpiedzy zostali zidentyfikowani przez Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

- Materiał zgromadzony przez SKW w tej sprawie był na tyle mocny, że obaj mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu. Ta sprawa to kolejne działania kontrwywiadu, które neutralizują niebezpieczną działalność wywiadowczą przeciwko Polsce - mówił. Zatrzymani w Białymstoku mężczyźni mieli zbierać informacje na potrzeby służb rosyjskich dotyczące polskich sił zbrojnych. Głównym celem ich działania było zgromadzenie informacji na temat jednostek i działań powadzonych w rejonie granicy polsko-białoruskiej.

Śledztwo wciąż się toczy, poleskie służby nie wykluczają kolejnych działań w sprawie. Postępowaniem, na podstawie materiałów zebranych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie Wydział ds. Wojskowości.

Kontrwywiad wojskowy zatrzymał szpiega z Rosji. Działał na szkodę Polski Kontrwywiad wojskowy zatrzymał szpiega z Rosji. Mieszka w Polsce od 18 lat

To kolejni szpiedzy związani z Federacją Rosyjską, którzy zostali zatrzymani w ostatnich tygodniach. 12 kwietnia do aresztu trafił na przykład mężczyzna, który miał przekazywać informacje Rosji. Szpieg prowadził w Polsce działalność gospodarczą.

Więcej o: