Rosja. Zaplanowano ćwiczenia przed paradą w Dzień Zwycięstwa. W tym roku bez sprzętu wojskowego

Na Placu Czerwonym w Moskwie rozpoczną się w poniedziałek (25 kwietnia) przygotowania do parady zwycięstwa, podało Ministerstwo Obrony Rosji. Dzień Zwycięstwa jest w Moskwie uroczyście obchodzony 9 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej. Towarzyszy mu pokaz nowoczesnego rosyjskiego sprzętu wojskowego. W tym roku sprzęt wojskowy nie weźmie udziału w próbach przed paradą.

W przygotowaniach do parady wezmą udział kierowcy [wojskowych pojazdów - red.] i starsi stopniem członkowie załóg kolumny pojazdów, która ma przejechać podczas głównej parady 9 maja. Uczestnicy wydarzenia będą 25 kwietnia ćwiczyć bez sprzętu wojskowego - przekazał portal interfax.ru.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rosjanie martwią się, że członkowie rodziny na Ukrainie są oszukiwani

Rosja. Przygotowania do parady na Dzień Zwycięstwa bez wykorzystania sprzętu wojskowego

Podczas przygotowań, które zostaną przeprowadzone 25 kwietnia, uczestnicy wydarzenia sprawdzą trasy, którymi w Dniu Zwycięstwa będą poruszać się wojskowe pojazdy mechaniczne. Podczas ćwiczeń niektóre ulice w centrum Moskwy będą wyłączone z ruchu. Ćwiczenia z udziałem pojazdów mają się rozpocząć w centrum Moskwy 28 kwietnia i będą trwać do 4 maja. Próba generalna przed główną paradą odbędzie się 7 maja o godz. 10.00 czasu moskiewskiego.

Rosja. W obchodach Dnia Zwycięstwa weźmie udział kilkanaście tysięcy osób

W paradzie, która odbędzie się 9 maja, weźmie udział 11 tys. osób, 131 jednostek sprzętu naziemnego, a także 77 samolotów i śmigłowców - informuje portal interfax.ru.

Dzień Zwycięstwa. Parada w PetersburguUkraina. Rosjanie chcą zorganizować koncerty na okupowanych terenach

Wraz z dojściem do władzy Władimira Putina Dzień Zwycięstwa stał się największą uroczystością państwową w Rosji, podczas której armia pokazuje najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Przypomnijmy, wojska rosyjskie planowały zakończyć wojnę w Ukrainie właśnie przed Dniem Zwycięstwa, aby mieć się czym się pochwalić przed narodem. Może to oznaczać, że rosyjska armia, która nie ma dotąd sukcesów w wojnie, którą Kreml rozpętał dwa miesiące temu, będzie intensyfikować działania zbrojne w Ukrainie, aby przed Dniem Zwycięstwa móc ogłosić np. zajęcie Donbasu, bo to tam, na wschodzi Ukrainy, skupia się w ostatnich dniach rosyjski atak.

Znakiem tegorocznego Dnia Zwycięstwa w Rosji ma być symbolika militarystyczna - wstążka gieorgijewska (czyli wstążka św. Jerzego uważana przez Ukraińców za symbol rosyjskiego nacjonalizmu i separatyzmu), czerwona gwiazda i litera Z.

Władimir PutinRosja zmienia strategię. Chce ogłosić zwycięstwo w wojnie w Ukrainie

Więcej o: