Wojna w Ukrainie. Izrael po raz pierwszy przekaże Ukraińcom hełmy i kamizelki kuloodporne

Izrael po raz pierwszy od początku wojny w Ukrainie dostarczy tam pomoc w postaci kamizelek kuloodpornych oraz hełmów. Te środki ochrony są bowiem postrzegane przez Izrael jako pomoc humanitarna.

Jak przekazuje agencja Interfax Ukraina, powołując się na serwis vesty.co.il, ''po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Izrael dostarczy stronie ukraińskiej hełmy i kamizelki kuloodporne. Setki zestawów ochronnych są przeznaczone wyłącznie dla służb ratowniczych i innych struktur cywilnych Ukrainy. Decyzja o rozpoczęciu dostaw została uzgodniona na najwyższym szczeblu i przez kilka tygodni pozostawała tajna''.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ośrodek RiO Edu Centrum w WarszawieW Warszawie powstał ośrodek wsparcia dla Ukrainek

Zobacz wideo Mała wieś pod Kijowem, Moschun, została zniszczona przez Rosjan

Wojna w Ukrainie. Izrael pracuje nad dostawą zestawów ochronnych

Jak przekazano w oświadczeniu opublikowanym na stronie vesty.co.il, ''transfer zestawów ochronnych do Ukrainy jest postrzegany w Izraelu jako część pomocy humanitarnej, podobnie jak otwarcie izraelskiego szpitala polowego w obwodzie lwowskim, zaopatrzenie w żywność i lekarstwa oraz przyjmowanie repatriantów ze stref wojennych''.

Przypomnijmy, izraelski szpital polowy "Kohav Meir" działa na terytorium zachodniej Ukrainy już od 20 marca.

Izrael. Minister obrony zapewnił, że jego państwo przekaże Ukrainie wsparcie

W środę 20 kwietnia doszło do rozmowy telefonicznej pomiędzy Bennym Gantzem, ministrem obrony Izraela a Aleksiejem Reznikowem, ministrem obrony Ukrainy. Jak przekazał Reznikow w mediach społecznościowych: ''Odbyłem rozmowę z ministrem obrony Izraela Bennym Gantzem. Omówiliśmy egzystencjalne zagrożenia dla Ukrainy i prawo do samoobrony. Omówiliśmy między innymi znaczenie pomocy humanitarnej ze strony Izraela. Dziękuję za wsparcie!''.

Pożar rosyjskiego instytutu badawczego Ministerstwa Obrony w TwerzeRosja. Gaszenie pożaru w zakładach projektujących Iskandery trwało dobę

Więcej o: