Boris Johnson: Ukraińscy żołnierze są szkoleni w Wielkiej Brytanii i w Polsce

- Mogę powiedzieć, że obecnie szkolimy Ukraińców w Polsce w zakresie użycia obrony przeciwlotniczej i w Wielkiej Brytanii w zakresie użycia pojazdów opancerzonych - przekazał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

W czwartek 21 kwietnia rozpoczęła się dwudniowa wizyta premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona w Indiach. Szef brytyjskiego rządu spotkał się ze swoim indyjskim odpowiednikiem Narendrą Modim. Jak mówił Johnson na konferencji prasowej przed odlotem, wizyta ma pogłębić strategiczne więzi handlowe, obronne i międzyludzkie pomiędzy oboma krajami. Tematem są też sankcje na Rosję, których Indie nie poparły.

Zobacz wideo Płk Lewandowski: Weszliśmy w kolejną fazę wojny w Ukrainie

Boris Johnson: Szkolimy ukraińskich żołnierzy w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Już po wylądowaniu w stolicy Indii Dehli Boris Johnson przekazał, że ukraińscy żołnierze uczą się w Wielkiej Brytanii obsługi 120 brytyjskich pojazdów opancerzonych - donosi "The Guardian". Z kolei w Polsce żołnierze przygotowują się do obsługi rakiet przeciwlotniczych. 

- Mogę powiedzieć, że obecnie szkolimy Ukraińców w Polsce w zakresie użycia obrony przeciwlotniczej i w Wielkiej Brytanii w zakresie użycia pojazdów opancerzonych - powiedział w czwartek premier Borys Johnson.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Wojska rosyjskie w pobliżu MariupolaEkspert: Jeśli Rosji się nie powiedzie, nie będzie już rezerw [WYWIAD]

Boris Johnson o negocjacjach z Putinem: Jak możesz negocjować z krokodylem, kiedy ma w zębach twoją nogę?

Johnson dodał, że negocjacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem są jak "zmaganie się z krokodylem" oraz że Ukraińcom trudno będzie negocjować pokój z tak niewiarygodnym przywódcą. Premier Wielkiej Brytanii stwierdził także, iż Władimir Putin dał jasno do zrozumienia, że chce sięgnąć po większą część terytorium Ukrainy i może przeprowadzić kolejny szturm na Kijów. - Jak możesz negocjować z krokodylem, kiedy ma w zębach twoją nogę? To jest trudność, z jaką Ukraińcy mają do czynienia - powiedział brytyjski premier.

Palety z bronią i amunicją, przekazane Ukrainie przez USA (zdjęcie ilustracyjne)MSZ Rosji grozi USA: Możemy legalnie ostrzelać wasze konwoje z bronią

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: