Wielka Brytania. Królowa Elżbieta obchodzi 96. urodziny. Powstała lalka Barbie z jej wizerunkiem

Elżbieta II z dynastii Windsor, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, 21 kwietnia kończy 96 lat. Swoje urodziny spędza w Sandringham wraz z najbliższymi. Media obiegło zdjęcie królowej, na którym pozuje z dwoma majestatycznymi kucami. Urodziny królowej Elżbiety II uczciła też firma Mattel, która stworzyła limitowaną wersję lalki Barbie z jej wizerunkiem.

Królowa Elżbieta II obchodzi każdego roku swoje urodziny dwukrotnie. Dzień urodzin zazwyczaj spędza w kameralnym gronie. Oficjalne, państwowe obchody urodzin królowej obchodzone są podczas czerwcowej parady wojskowej Trooping the Colour. W tym roku odbędzie się ona w czwartek 2 czerwca i zbiegnie się z platynowym jubileuszem, czyli 70-leciem panowania brytyjskiej monarchini - informuje BBC.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort mieczem

Królowa Elżbieta kończy 96 lat. Swoje urodziny spędza w Sandringham

Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi 96. urodziny. Ten wyjątkowy dzień spędza wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii. Pojawiła się tam w środę, a obecnie przebywa w Wood Farm, domku na terenie tej posiadłości, który szczególnie lubił jej zmarły mąż Filip. Z okazji jej urodzin udostępniono zdjęcie, na którym królowa pozuje z dwoma kucami. Piękne, majestatyczne białe konie mają pojawić się w nadchodzącym Royal Windsor Horse Show.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Królowa Elżbieta II (zdjęcie ilustracyjne)Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II kończy 96 lat. Panuje już 70 lat

Elżbieta II co roku spędza urodziny w kameralnym miejscu. W tym roku jedynym publicznym elementem obchodów był salut armatni w ciągu dnia - przekazuje BBC.

Życzenia dla królowej Elżbiety II. Jest "inspiracją dla tak wielu"

W mediach społecznościowych nie zabrakło życzeń skierowanych do królowej. Książę i księżna Cambridge życzyli jej na Twitterze wszystkiego najlepszego, nazywając monarchinię "inspiracją dla tak wielu w Wielkiej Brytanii, Wspólnocie Narodów i na świecie" oraz dzieląc się zdjęciem królowej i księcia Filipa.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Z kolei Buckingham Palace zamieścił na Twitterze zdjęcie dwuletniej księżniczki Elżbiety z 1928 roku. "Wszystkiego najlepszego Wasza Wysokość! Dziś, gdy Królowa kończy 96 lat, dzielimy się tym zdjęciem młodej księżniczki Elżbiety w wieku dwóch lat. Wtedy, w 1928 roku, nie spodziewano się, że zostanie królową, a w tym roku Jej Wysokość świętuje swój platynowy jubileusz" - pierwszy w historii Wielkiej Brytanii.

Limitowana edycja lalki Barbie 

Producent lalek Barbie Matell wypuścił w czwartek z okazji urodzin królowej limitowaną wersję lalki Barbie - Elżbietę II. Jest ona ubrana w suknię z kości słoniowej z niebieską wstążką, a na głowie ma tiarę, przypominająca tę, która spoczywała na jej głowie w dniu ślubu. Ma również różowe i niebieskie wstążki, które są wzorowane na tych, które otrzymała dawniej od ojca Jerzego VI i dziadka Jerzego V.

Więcej o: