Ukraiński wywiad: Rosyjscy żołnierze chcieli zabić wszystkich jeńców wojennych w rejonie Popasny

Ukraiński wywiad ujawnił nagranie, z którego wynika, że Rosjanie chcieli zabić wszystkich mieszkańców w rejonie Popasny w obwodzie ługańskim. "Ostrzegamy, że zbrodnie wojenne nie podlegają przedawnieniu i gwarantujemy, że wszyscy zbrodniarze wojenni zostaną sprawiedliwie ukarani!" - podkreślają ukraińskie służby w komunikacie.

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przekazał w komunikacie, że przechwycono kolejną rozmowę rosyjskich żołnierzy. Z nagrania wynika, że okupanci chcieli zabić wszystkich jeńców wojennych w rejonie Popasny (obwód ługański).

Zobacz wideo Mieszkańcy Borodzianki po wyzwoleniu opowiadają swoje historie. "Chciał mnie zabić"

Ukraiński wywiad: Rosjanie otrzymali rozkaz zabicia wszystkich jeńców w rejonie Popasny

Na przechwyconym nagraniu głosowym słychać rozmowę dwóch rosyjskich żołnierzy, rozmawiających na temat rozkazu zabicia wszystkich jeńców wojennych - podaje ukraiński wywiad. "To rażąca zbrodnia wojenna, pogwałcenie prawa międzynarodowego i kolejny uderzający przykład, że rosyjska armia to mordercy, gwałciciele i szabrownicy, w żadnym wypadku nie wojskowi. Jeszcze raz ostrzegamy, że zbrodnie wojenne nie podlegają przedawnieniu i gwarantujemy, że wszyscy zbrodniarze wojenni zostaną sprawiedliwie ukarani!" - czytamy w komunikacie.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sergiy Kysłyca podczas Rady Bezpieczeństwa ONZ, 19 kwietnia 2022 r.Rosjanie wywożą Ukraińców do Rosji. Obozy filtracyjne, Sachalin, Sybir

Sztab Generalny Ukrainy: Ukraińcy odparli dziewięć rosyjskich ataków w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby wojska ukraińskie odparły dziewięć rosyjskich ataków w obwodach donieckim i ługańskim - informuje w czwartek Sztab Generalny Ukrainy. Od 57 dni Ukraińcy bronią się przed rosyjską inwazją.

Ukraińskie dowództwo w codziennym raporcie na temat działań zbrojnych podaje, że Rosjanie kontynuują ofensywę we wschodniej Ukrainie, aby uzyskać pełną kontrolę nad Donieckiem i Ługańskiem. Wojska najeźdźców nadal częściowo blokują i ostrzeliwują Charków, a w pobliżu miast Donieck i Tawrijsk prowadzą ostrzał artyleryjski wzdłuż całej linii frontu.

Mężczyzna miał podawać się za zakonnika i kolaborować na rzecz RosjiPodawał się za zakonnika i kolaborował z Rosjanami. Jego wieś zniszczyli

Według strony ukraińskiej w obwodzie chersońskim Rosjanie planują przeprowadzić przymusową mobilizację ludności do wojska. Jednocześnie blokują pomoc humanitarną dla tego regionu i terroryzują cywilów.

W mieście Bałaklija (w obwodzie charkowskim) Rosjanie zaczęli umieszczać rannych żołnierzy w miejskim szpitalu, mimo że działa tam szpital polowy w budynku szkoły muzycznej. Zdaniem ukraińskiego dowództwa takie działania wskazuje na znaczny wzrost liczby rannych i problemy z ich ewakuacją medyczną.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: