Wojna w Ukrainie. Władze obwodu zaporoskiego: Wybuchły zamieszki wśród rosyjskich żołnierzy

Władze obwodu zaporoskiego podają, że wśród rosyjskich żołnierzy wybuchły zamieszki w związku z nieotrzymaniem przez nich obiecanych pieniędzy. "Kadyrowcy jednak surowo karzą buntowników" - podaje rzecznik administracji Iwan Arefjew.

Rzecznik zaporoskiej administracji obwodowej Iwan Arefjew poinformował, powołując się na wywiad Sił Zbrojnych, że w rejonie Połohy wybuchły zamieszki wśród rosyjskich żołnierzy. Są one jednak tłumione przez armię szefa Republiki Czeczeńskiej Ramzana Kadyrowa, tzw. kadyrowców.

Zobacz wideo Ukrainka konfrontuje się z rosyjskim żołnierzem. "Jesteście okupantami, wrogami"

Wojna w Ukrainie. Władze obwodu zaporoskiego: Wybuchły zamieszki wśród rosyjskich żołnierzy

"Żołnierze nie chcą walczyć, ponieważ nie otrzymują obiecanych pieniędzy. Miejscowi w obwodzie wasylowskim twierdzą, że w niektórych miejscach Rosjanie celowo 'strzelają' amunicją i składają broń, odmawiając prowadzenia wojny z cywilami. Kadyrowcy jednak surowo karzą buntowników" - czytamy. 

Jak cytuje portal dniprotoday.com Arefjew dodał, że gdy w związku z nieotrzymaniem obiecanych pieniędzy trzech rosyjskich żołnierzy odmówiło udziału w działaniach zbrojnych w Ukrainie, zostało zabitych przez kadyrowców. 

Więcej wiadomości na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraiński wywiad: Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej aresztowała Igora Aleksandrowicza Korneta, który sprawował funkcję tzw. ministra spraw wewnętrznych Ługańskiej Republiki LudowejUkraiński wywiad: "Czystki" we władzach tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej

Ukraina. Rosjanie prowadzą mobilizację Ukraińców na zajętych terenach 

Tymczasem według generała Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wiktora Jahuna Rosjanie prowadzą mobilizację Ukraińców na zajętych terenach obwodów: chersońskiego, zaporoskiego i charkowskiego. 

Okupanci mają łapać ludzi na ulicach, w miejscach pracy, autobusach, a nawet w mieszkaniach. Następnie odbierają im dokumenty i każą wkładać mundury bez oznaczeń.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow wezwał ludzi wcielonych do rosyjskich oddziałów, aby poddawali się Ukraińcom i powiedzieli, kim są. Wśród jeńców, wziętych do niewoli przez ukraińskich żołnierzy, odnaleziono już przymusowo wcielonych Ukraińców.

Władimir PutinBloomberg: Coraz więcej urzędników Kremla podziela obawy wywiadu USA

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: