Bawaria. Przechrzcili Putina. Rosyjski dzik zmienił imię na Eberhofer

W rezerwacie Waldhaus Mehlmeisel w Bawarii przebywa rosyjski dzik, który do tej pory nosił imię Putin. Władze rezerwatu podjęły decyzję o zmianie imienia, ponieważ wzbudza ono negatywne skojarzenia.

Park Mehlemeisel znajduje się nieopodal granicy z Czechami. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający mogą wypatrywać zwierząt z zawieszonych nad ziemią kładek. W rezerwacie znajduje się pochodzący z Rosji dzik, który do tej pory nosił imię Putin.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Był Putin jest Eberhofer

Nowe imię dla dzika zostało wybrane w konkursie. Wpłynęło ponad 2,5 tysiąca propozycji, a zwyciężyło imię Eberhofer. Jego pomysłodawcą okazał się artysta kabaretowy Hannes Ringlstetter.

Eberhofer to nazwisko policjanta z popularnej bawarskiej serii kryminałów. Podczas uroczystości nadania imienia, która odbyła się 19 kwietnia, zwierzę dostało ciasto z marchewkami. Dzik został również oblany wodą z dodatkiem maggi, którego zapach bardzo mu odpowiada.

Niemiecki artysta kabaretowy będzie sprawował honorową opiekę nad dzikiem

Jak przekazuje niemiecki portal br24.de, ceremonia trwała znacznie dłużej niż oczekiwano, ponieważ dzik nie chciał współpracować i - jak mówił Hannes Ringlstetter, który miał "ochrzcić" zwierzę - wyraźnie bał się kamery. W wydarzeniu wzięło udział wielu odwiedzających park oraz dziennikarze, a także fani Eberhofera i Ringlstettera. Artysta kabaretowy przejął również honorową opiekę nad Eberhoferem.

Kabareciarze, którzy brali udział w uroczystości, żartowali, że należało przechrzcić Putina, ponieważ "żadna świnia nie zasługuje na takie imię" - przekazuje RMF24.

Więcej o: