Rosja. Przyszli pod jej blok w Moskwie, udawali dziennikarzy. 56-latka pomylona z teściową Zełenskiego

Do mieszkania Olgi Kijaszko znajdującego się w Moskwie włamano się tuż po tym, jak dwóch mężczyzn wypytywało sąsiadów o kobietę. Kilka dni po zdarzeniu w rosyjskich propagandowych mediach pojawił siły się materiały pt. "Kaci z Donbasu budują swoje gniazda na przedmieściach". Kobietę pomylono z rodziną Wołodymyra Zełenskiego.

56-letnia Olga Kijaszko mieszkająca w jednym z moskiewskich bloków relacjonuje, że 15 kwietnia otrzymała od sąsiadki kilka wiadomości na WhatsAppie. Przekazała jej, że w pobliżu jej mieszkania kręci się dwóch podejrzanych mężczyzn. Monitoring uchwycił podających się za dziennikarzy mężczyzn - jeden z nich miał na sobie kaptur, a drugi był w czapce. Wypytywali sąsiadów o Kijaszko, a kiedy udało im się porozmawiać z mieszkańcami bloku, oddalili się na parking i wykonali do kogoś telefon. 

Zobacz wideo Ukrainka zgwałcona przez rosyjskiego żołnierza opowiedziała o swojej traumie. "Myślałam, że mnie zabije"

56-letnia Rosjanka została pomylona z teściową Wołodymyra Zełenskiego

Olga Kijaszko przekazała niezależnemu portalowi MediaZona, że mężczyźni dzwonili do niej domofonem, jednak kobieta nie mieszka pod tym adresem, mimo że jest tam zameldowana. - Okazało się, że tego samego dnia włamali się do mnie - powiedziała. 

 

Kijaszko postanowiła sprawdzić, dlaczego mężczyźni zainteresowali się jej mieszkaniem. Kiedy wpisała w wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko okazało się, że tak samo nazywa się teściowa prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Mężczyźni liczyli, że w rosyjskim mieszkaniu znajduje się rodzina Zełenskiego, nie przeszkadzał im fakt, że między Kijaszko a matką żony prezydenta jest ponad 10 lat różnicy. Rosjanka urodziła się w 1965 roku, a teściowa prezydenta w 1953 roku. 

Siergiej ŁawrowMariupol. Rosyjski MON wzywa Ukraińców do poddania się

Olga Kijaszko: Boi się, że stanie się częścią tematu np: "Aresztowaliśmy teściową Zełenskiego"

Choć okazało się, że w moskiewskim bloku nie mieszka rodzina prezydenta Ukrainy, propagandowe rosyjskie media opublikowały materiały 9 i 15 marca zatytułowane: "Kaci z Donbasu budują swoje gniazda na przedmieściach".

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Olga Kijaszko, która - jak twierdzi - została pomylona z teściową Zełenskiego, obawia się o swoje bezpieczeństwo. - Ci, którzy ich wysłali, celowo tworzą fake newsy. Najprawdopodobniej doskonale wiedzą, że nie jestem nią (teściową prezydenta Ukrainy - red.), a ona nie jest mną. Muszą tylko zrobić jakiś obrazek. Szczerze mówiąc, zacząłem się już bać o siebie, chociaż jestem osobą nieustraszoną - powiedziała cytowana przez portal MediaZona. - Boję się, kolejnej części planu, na przykład [słów - red.]: 'Aresztowaliśmy teściową Zełenskiego' - dodała.

Ukraina, Bucza. Ukraińska rodzina na tle zniszczonych rosyjskich czołgów. Zdjęcie z 6 kwietnia 2022 r.Ekspertka: Rosja podchodzi do wojny sekwencyjnie

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: