Siergiej Szojgu się odnalazł i zapowiada wprowadzenie "nowych metod walk" w Ukrainie

Siergiej Szojgu miał pojawić się we wtorek na posiedzeniu zarządu departamentu wojskowego. Minister obrony Rosji zapowiedział nowe metody walki w wojnie w Ukrainie. Tego samego dnia rozpoczęło się wznowienie brutalnych rosyjskich ataków w okolicach Donbasu.

Jak podaje agencja RIA Novosti, we wtorek 19 kwietnia odbyło się posiedzenie zarządu departamentu wojskowego w rosyjskim MON. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyło ono "realizacji planów działań w Południowym Okręgu Wojskowym i Flocie Północnej". W spotkaniu miał wziąć udział także długo niewidziany Siergiej Szojgu. Na dowód przedstawiono zdjęcie ministra, jednak nie wiadomo, czy powstało ono dokładnie w tym czasie. 

Przeczytaj więcej informacji z Rosji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Płk Lewandowski: Armie NATO dostarczają Ukrainie swój sprzęt ponadprogramowy

Wojna w Ukrainie. Siergiej Szojgu zapowiedział nowe metody walki

Siergiej Szojgu miał zapowiedzieć, że siły zbrojne Federacji Rosyjskiej wprowadzą nowe metody walki, które pozwolą armii "lepiej dostosować się do współczesnych warunków konfrontacji zbrojnej". Według ministra obrony konsekwencja w realizowaniu planu MON doprowadzi do dalszego rozwoju armii i marynarki wojennej oraz wyposażenia ich w zaawansowany sprzęt wojskowy.

Dodał, że rosyjskie siły realizują plan "wyzwolenia Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej". Szojgu powiedział, że ilość zagranicznej broni dostarczanej na Ukrainę "wyraźnie wskazuje na intencje Zachodu do sprowokowania kijowskiego reżimu do walki do ostatniego Ukraińca".

Siergiej SzojguIzraelski miliarder o Szojgu: Leży na oddziale intensywnej terapii

Z posiedzenia departamentu nie pojawiły się jednak żadne nagrania, poza jedną fotografią ministra (z wpisu poniżej), który siedzi sam przy stole. W samej Rosji pojawiają się plotki dotyczące choroby Siergieja Szojgu, który od początku wojny w Ukrainie nie był zbyt aktywny medialnie. Niektórzy komentatorzy z Ukrainy i niezależnych mediów rosyjskich zastanawiają się, czy 66-letni polityk, który miał przejść rozległy zawał, w ogóle żyje.

Rosja. Plotki na temat stanu zdrowia ministra obrony

Plotki podsycił poniedziałkowy wpis córki Siergieja Szojgu. "31 lat w rządzie. Dokładnie rok temu nakręciliśmy cały film o tej wspaniałej podróży, a ile ciekawych historii tam się nie zmieściło! Moja duma, mój punkt orientacyjny, mój tata. Jestem dumna, że ??jestem twoją córką!" - napisała na Telegramie córka rosyjskiego ministra obrony.

Kilka dni temu przeciwnik Władimira Putina, Leonid Niewzlin napisał, że stan zdrowia Szojgu jest zły, a w samym MON doszło do aresztowań kilku generałów. Ma to być zemsta prezydenta Rosji za potężną defraudację środków, które przez lata były przygotowywane "na blitzkrieg" w Ukrainie. 

Prezydent Rosji Władimir PutinRosja. Biznesmen o skradzionych miliardach i stanie zdrowia Szojgu

Więcej o: