Charków. Kobieta nie zdążyła się ukryć przed rosyjskim ostrzałem. Ratownik osłonił ją ciałem [WIDEO]

Tylko w ciągu ostatnich czterech dni zginęło w Charkowie 18 osób, a 106 zostało rannych - poinformował we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Mimo świstu kul, ratownicy nieprzerwanie niosą pomoc rannym mieszkańcom ryzykując własnym życiem. Jeden z ratowników podczas ostrzału osłaniał własnym ciałem mieszkankę Charkowa.

Lesia Vasylenko, deputowana Rady Najwyższej Ukrainy, opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z Charkowa, na którym widać, jak ratownik medyczny osłania ciałem kobietę. "Rosyjska armia strzela do medyków pomagających rannym" - napisała na Twitterze deputowana. 

Zobacz wideo Siły ukraińskie odparły rosyjskie wojsko próbujące przedrzeć się do wsi Krasnohoriwka we wschodnim regionie Donbasu

Charków. Ratownik osłaniał kobietę własnym ciałem przed rosyjskim ostrzałem 

Kiedy Rosjanie otworzyli ogień w Charkowie, cywile, ratownicy i wojskowi uciekli do budynku, aby nie zostać ranionymi przez okupantów. Jednak jedna z kobiet nie była w stanie uciec z ulicy, wówczas ratownik osłonił ją własnym ciałem. Przerażona Ukrainka stara się zasłonić rękami i torebką. Obok ratownika i kobiety na ziemi znajdował się również ranny w brzuch mężczyzna. Ratownik osłaniający kobietę, krzyczał i ostrzegał rannego, aby nie podnosił się z ziemi. "Nie wstawaj" - wołał medyk.  

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

 Ołeh Syniegubow: Okupanci kontynuują "wojnę" z ludnością cywilną obwodu charkowskiego

Szef obwodowej administracji wojskowej Ołeh Syniegubow przekazał za pośrednictwem komunikatora Telegram, jak wygląda sytuacja w ostrzeliwanym przez Rosjan Charkowie. "Rosjanie ostrzeliwali dzielnice Osnowianski i Niemyszlanski, a także centralną część miasta. Pociski spadły tuż przy domach, na placach zabaw, w pobliżu punktów pomocy humanitarnej. Zginęły trzy osoby, 15 zostało rannych, w tym 14-letnie dziecko" - przekazał. Syniegubow podkreślił, że lekarze i ratownicy nieustannie niosą pomoc rannym mieszkańcom Charkowa. I dodał, że "okupanci kontynuują 'wojnę' z ludnością cywilną obwodu charkowskiego".

W poniedziałek podczas codziennego przemówienia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "tylko w ciągu ostatnich czterech dni podczas rosyjskiego ostrzału w Charkowie zginęło 18 osób, a 106 zostało rannych" - To nic innego jak celowy terror - moździerze, artyleria przeciwko zwykłym dzielnicom mieszkalnym, przeciwko zwykłym cywilom" - podkreślił Zełenski cytowany przez ukraińską Agencję Ukrinform.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: