USA nałożą nowe sankcje. "Kolejnym etapem będzie rozebranie rosyjskiej machiny wojennej"

USA zapowiedziały nałożenie nowych sankcji na Rosję. - Dopóki rosyjska inwazja będzie trwała, nasze sankcje będą kontynuowane - podkreślił zastępca sekretarza skarbu USA Wally Adeem. I dodał, że "kolejnym etapem naszej pracy będzie rozebranie rosyjskiej machiny wojennej, kawałek po kawałku".

Jak donosi ukraińska Agencja Ukrinform, Stany Zjednoczone oraz ponad 30 innych krajów, które obejmują ponad połowę światowej gospodarki, nałożyły na Rosję bezprecedensowe sankcje. Zachód zaczął wprowadzać je na Rosję od pierwszych dni inwazji na Ukrainę.  

Zobacz wideo Siły ukraińskie odparły rosyjskie wojsko próbujące przedrzeć się do wsi Krasnohoriwka we wschodnim regionie Donbasu

USA odpowiada na atak Rosji: Kolejnym etapem będzie rozebranie rosyjskiej machiny wojennej

- Dopóki rosyjska inwazja będzie trwała, nasze sankcje będą kontynuowane. Nawet jeśli nadal będziemy stosować rygorystyczne sankcje finansowe przeciwko Rosji i jej kluczowym instytucjom finansowym, kolejnym etapem naszej pracy będzie rozebranie rosyjskiej machiny wojennej, kawałek po kawałku, zakłócając ich kompleks wojskowo-przemysłowy i jego łańcuchy dostaw - zapewnił w poniedziałek podczas przemówienia w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej Petersona zastępca sekretarza skarbu USA Wally Adeem cytowany przez "Ukraińską Prawdę".  

Pokreślił, że wojna w Ukrainie trwa znacznie dłużej, niż oczekiwał tego Putin, "głównie dzięki heroicznym wysiłkom narodu ukraińskiego i wsparciu, którego udzieliliśmy". I dodał, że oznacza to konieczność uzupełniania przez rosyjskie wojska strat oraz zapasów. - Aby temu zapobiec, staramy się dalej stosować sankcje i ograniczenia eksportowe, by pozbawić Rosję potrzebnych zasobów i skupić się na tak kluczowych sektorach, jak lotnictwo, elektronika i inne związane z sektorem obronnym - wyjaśnił przedstawiciel Departamentu Skarbu USA. 

Zamieniając samochód na rower lub komunikację publiczną nie karmisz PutinaNie karm Putina. Wybieraj transport publiczny lub rower

Bezrobocie w Rosji wzrasta

W związku z agresją na Ukrainę w Rosji wzrasta bezrobocie - informują niezależni analitycy rynku pracy. Mer Moskwy Siergiej Sobianin podał, że po wycofaniu się z miasta części zagranicznych firm bezrobociem zagrożonych jest około 200 tysięcy mieszkańców. Zachodnie firmy zamykają swoje przedstawicielstwa w Federacji Rosyjskiej w proteście przeciwko działaniom rosyjskiej armii w Ukrainie.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Według różnych źródeł od 24 lutego ze współpracy z Rosją wycofało się kilkaset zachodnich przedsiębiorstw, koncernów, sieci handlowych i transportowych. Sankcje wprowadzane przez Unię Europejską i inne kraje dotknęły między innymi sektorów: bankowego, lotniczego, samochodowego, metalurgicznego, wydobywczego, okrętowego, informatycznego i handlowego. Społeczność zachodnia przygotowuje kolejne pakiety restrykcji, które mają uderzyć w rosyjską gospodarkę, aby nie była ona zdolna do wspierania militarnej polityki Kremla. Chodzi między innymi o rezygnację z dostaw surowców energetycznych, których eksport jest podstawowym źródłem dochodu Rosji.

Krążownik MoskwaCo stało się z załogą "Moskwy"? Dziennikarze rozmawiali z bliskimi marynarzy

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: