Serbia. Ulicami Belgradu przeszła prorosyjska demonstracja. "Serbia i Rosja to bracia" [ZDJĘCIA]

Serbowie ponownie zgromadzili się na ulicach, by wyrazić swoje poparcie dla Rosji. W wiecu udział wzięły tysiące osób. - Przybyłem na to zgromadzenie, aby wesprzeć Rosję i powiedzieć głośno i wyraźnie "nie" polityce władz w Belgradzie, które podjęły haniebną decyzję głosowania przeciwko Rosji w ONZ - powiedział agencji jeden z protestujących.

W piątek 15 kwietnia w stolicy Serbii odbył się wiec poparcia dla Rosji. Tysiące osób wyszło na ulice, niosąc zdjęcia z podobizną Władimira Putina

Zobacz wideo Suski żąda, by PO "wykluczyła Serbię z klubu PE", choć jej tam nie ma

Serbia. Ulicami Belgradu przeszła prorosyjska demonstracja

Jak podaje Agencja Reutera, Serbowie przemaszerowali w piątek przez Belgrad przed budynek ambasady rosyjskiej. Miał to być protest przeciwko rządom Serbii, który w związku z inwazją na Ukrainę, chce się zdystansować od Moskwy. W centrum miasta do marszu dołączyły osoby z organizacji ultranacjonalistycznych.

Przed ambasadą puszczano serbski i rosyjski hymn, strzelano flarami, a zgromadzeni wykrzykiwali, że "Serbia i Rosja to bracia", a także skandowali "Nie NATO" - czytamy. - Przybyłem na to zgromadzenie, aby wesprzeć Rosję i powiedzieć głośno i wyraźnie "nie" polityce władz w Belgradzie, które podjęły haniebną decyzję głosowania przeciwko Rosji w ONZ - powiedział agencji jeden z protestujących.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Serbia. Prezydent Aleksandar Vuczić już ogłosił się zwycięzcąSerbia. Vuczić już świętuje reelekcję. Chce pozostać partnerem Rosji

Serbowie na prorosyjskiej demonstracji. To nie pierwszy raz, by wyszli na ulice, by poprzeć Putina

Agencja podaje, że w ostatnich tygodniach Belgrad trzykrotnie głosował za rezolucjami ONZ zawieszającymi Rosję w działaniach głównego organu ONZ ds. praw człowieka. To nie pierwszy raz, gdy Serbowie wyszli na ulice, by wesprzeć Kreml. Już na początku marca ulicami Belgradu przeszła prorosyjska demonstracja. Wśród manifestujących znaleźli się wówczas rosyjscy motocykliści z klubu Nocne Wilki, znani ze związków z Putinem i walczący po stronie rosyjskiej podczas konfliktów o Krym i Donbas.

Trasa zawróconego samolotuSamolot do Moskwy cofnięty zaraz po starcie. Anonim z wiadomością dotyczącą wojny

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: