Papież Franciszek spotka się z Cyrylem? Reuters: Watykan bada taką możliwość

Dojdzie do bezpośrednich rozmów papieża Franciszka z prawosławnym patriarchą Cyrylem? Według anonimowych źródeł, na które powołuje się Reuters, to bardzo prawdopodobne.

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na dwa źródła, "Watykan bada możliwość przedłużenia podróży papieża Franciszka do Libanu w czerwcu, by mógł polecieć do Jerozolimy". Duchowny miałby spotkać się tam z rosyjskim prawosławnym patriarchą Cyrylem, który otwarcie wspiera inwazję Rosji na Ukrainę

Zobacz wideo Gowin: Mam nadzieję, że stanowisko Stolicy Apostolskiej ws. wojny w Ukrainie ulegnie zmianie

Papież Franciszek spotka się z Cyrylem?

Według anonimowych źródeł Reutersa papież miałby udać się z Libanu do Ammanu w Jordanii rankiem 14 czerwca, a stamtąd zostać zabranym helikopterem do Jerozolimy na spotkanie z Cyrylem. Następnie Franciszek wróciłby do Rzymu. "Jedno źródło stwierdziło, że podróż wydawała się być prawie pewna, podczas gdy drugie stwierdziło, że była to jedna z możliwości" - czytamy. To byłoby drugie spotkanie duchownych. Pierwsze miało miejsce w 2016 roku na Kubie.

Więcej wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Patriarcha Rosji Cyryl IPatriarcha Rosji o wojnie w Ukrainie. Wszystko przez "parady gejów"

Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek prosi o wybaczenie oprawcom

Podczas uroczystej mszy na placu św. Piotra w Niedzielę Palmową papież Franciszek prosił Boga o wybaczenie oprawcom. - Kiedy człowiek stosuje przemoc, nic już nie wie o Bogu, ani o innych ludziach, którzy są braćmi. Zapomina, po co jest na świecie i posuwa się do popełniania okrucieństw. Widzimy to w szaleństwie wojny, gdzie znów krzyżuje się Chrystusa - mówił, unikając jednak wskazania winnego wojny. - Niech zostanie złożona broń! Niech rozpocznie się wielkanocny rozejm! Ale nie po to, by przeładować broń i ponownie rozpocząć walkę, nie! - kontynuował. 

Wcześniej papież Franciszek stwierdził natomiast, że wszyscy ponoszą odpowiedzialność za wojnę, natomiast watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolini powiedział, że wysyłanie broni do Ukrainy jest błędem i może wywołać eskalację. - Uważam, że jest prawo do obrony, do uzasadnionej obrony. I to jest fundamentalna zasada, zgodnie z którą Ukraina stawia opór Rosji - powiedział. 

Papież Franciszek całuje flagę UkrainyPapież Franciszek ucałował flagę Ukrainy przywiezioną z Buczy

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: