Rosjanie zaatakowali Dniepr. Ukraińskie władze: Lotnisko zostało całkowicie zniszczone

Rosjanie całkowicie zniszczyli lotnisko w Dnieprze - poinformowały władze dniepropietrowskiej administracji państwowej. Na razie nie ma informacji o ofiarach. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Informację o ataku rakietowym na lotnisku w Dnieprze przekazał na Telegramie szef dniepropietrowskiej administracji obwodowej Wałentyn Rezniczenko. "Samo lotnisko i sąsiadująca z nim infrastruktura zostały zniszczone. Rakiety latają i latają" - napisał Rezniczenko.

Zobacz wideo Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na światowe łańcuchy dostaw żywności? Pytamy eksperta

Rosjanie zniszczyli lotnisko w Dnieprze

Dodał, że Rosjanie zaatakowali także obiekty w miejscowości Zwonećkie, położonej na południe od miasta Dniepr. Na miejscu pracują ratownicy, doprecyzowywane są dane dotyczące liczby ofiar i skali zniszczeń.

Reuters przytacza oświadczenie rosyjskiego ministerstwa obrony. Rosjanie twierdzą, że we wsi Zwonećkie zbombardowali kwaterę ukraińskiego pułku. 

Kolumna rosyjskich wojsk na wschód od Charkowa na zdjęciach satelitarnych MaxarRosyjska kolumna w rejonie Charkowa. Ekspert o pozytywnych wnioskach

Po południu komunikat dotyczący ataku na Dniepr zamieścił szef regionalnej rady dniepropietrowskiej Mykoła Łukaszuk. Z jego wpisu na Facebooku wynika, że w wyniku nalotu rannych zostało pięciu funkcjonariuszy państwowej służby ratowniczej. 

Siły rosyjskie dwukrotnie zbombardowały lotnisko w Dnieprze także 15 marca.

Więcej o: