Słowacja lubi ciszę. Przekazała Ukrainie S-300 i dopiero teraz to ogłosiła

Ukraina dostała od Słowacji system obrony przeciwlotniczej S-300. Informacje na ten temat potwierdził premier Eduard Heger. - Naród ukraiński dzielnie broni swojego suwerennego państwa i nas też - napisał.

Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Słowacja przekazała siłom Ukrainy system obrony przeciwlotniczej. Prezydent Wołodymyr Zełenski w niemal każdym przemówieniu podkreśla, jak bardzo potrzebne jest w tej chwili wsparcie militarne. S-300 trafiło do ogarniętego wojną kraju co najmniej kilka dni temu, ale dopiero teraz premier Słowacji oficjalnie potwierdził tę informację.

Zobacz wideo Okolice Ługańska. Ukraińscy żołnierze zniszczyli wrogi czołg

Słowacja potwierdza, że przekazała pomoc militarną Ukrainie. "Naszym obowiązkiem jest pomaganie"

Na Twitterze pojawił się film, który pokazuje transport sprzętu militarnego ze Słowacji do Ukrainy. Nagranie pochodzi sprzed kilku dni - jak napisał publikujący je kanał Visegrád 24.

Oficjalnie doniesienia o wsparciu militarnym dla Ukrainy potwierdził w piątek, także na Twitterze premier Eduard Heger.

Białoruscy sabotażyści blokują transporty rosyjskiego sprzętu wojskowego. Ściga ich KGBBiałoruś. Sabotażyści blokują transport rosyjskiego sprzętu. Ściga ich KGB

- Chciałbym potwierdzić, że Słowacja dostarczyła Ukrainie system obrony przeciwlotniczej S-300. Naród ukraiński dzielnie broni swojego suwerennego państwa i nas też. Naszym obowiązkiem jest pomaganie, a nie pozostawanie w miejscu i ignorowanie strat ludzkich w wyniku agresji Rosji - napisał.

Polska również lobbuje za bezpośredni wsparciem militarnym dla Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda buduje międzynarodową koalicję pomocy Ukrainie. Właśnie ten projekt ma być celem wizyty w Wielkiej Brytanii, powiedziała w Polskim Radiu 24 Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Gen. Mirosław Różański doradcą Szymona HołowniGen. Różański: Potencjał NATO przewyższa ten Rosji. Trzeba pokazać siłę

Wczoraj prezydent Andrzej Duda spotkał się w Londynie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Po spotkaniu brytyjski premier zapowiedział, że jego kraj przekaże 30 milionów funtów na wsparcie uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce.

Więcej o: