Onet: Rosja wydala polskich dyplomatów. 38 osób musi opuścić kraj

Rosyjski MSZ zdecydował o wydaleniu z kraju 38 polskich dyplomatów. W piątek ambasador RP został wezwany do rosyjskiego resortu. Wizyta ta była najprawdopodobniej związana z decyzją o wydaleniu z Polski 45 rosyjskich dyplomatów podejrzanych o szpiegostwo.

Jak ustalił Onet, Rosjanie zdecydowali o wydaleniu z kraju 38 polskich dyplomatów. W piątek do rosyjskiego MSZ został wezwany Krzysztof Krajewski, polski ambasador w Moskwie. 

Więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Decyzja o wydaleniu z Rosji Polskich dyplomatów najprawdopodobniej ma związek z wydaleniem 45 rosyjskich urzędników oskarżonych o szpiegostwo. O opuszczenie kraju przez rosyjskich dyplomatów wnioskowała ABW, która rozpracowywała ich działalność wywiadowczą przeciwko Polsce.

- Przyczyną podjęcia decyzji było prowadzenie przez pracowników placówki rosyjskiej działalności niezgodnych z polskim prawem i naruszających normy konwencji genewskiej, niezgodnych ze statusem dyplomatów - uzasadniał wtedy tę decyzję Łukasz Jasina, rzecznik polskiego MSZ.

Wówczas kroki odwetowe wobec polskiej placówki dyplomatycznej w Moskwie zapowiadał ambasador Rosji Siergiej Andriejew. W piątek najprawdopodobniej doszło do tych kroków odwetowych

Więcej o: