Anonymous włamało się do monitoringu Kremla? "Nie zatrzymacie nas. Jesteśmy wewnątrz zamku"

Grupa Anonymous zamieściła w mediach społecznościowych informację, że uzyskała dostęp do monitoringu wewnątrz Kremla. To kolejne doniesienia o atakach hakerskich wymierzonych w Rosję, odkąd ten kraj rozpoczął inwazję na Ukrainę.
Zobacz wideo W jaki sposób skutecznie zablokować rosyjską dezinformację?

Od początku wojny w Ukrainie w mediach regularnie pojawiają się informacje o atakach hakerskich grupy Anonymous na Rosję. Do tej pory celami były między innymi rosyjskie banki, serwery szpiegowskiej satelity, państwowa telewizja, witryna FSB czy ministerstwo obrony. Tym razem grupa haktywistów opublikowała w mediach społecznościowych nagranie rzekomo ukazujące wnętrze Kremla. 

Anonymous zhakowało monitoring Kremla? "Jesteśmy wewnątrz zamku"

Według postu zamieszczonego w środę na Twitterze hakerzy z grupy The Black Rabbit World, działającej w imieniu Anonymous, uzyskali dostęp do kremlowskiego systemu CCTV (monitoring wizyjny). "Nie spoczniemy, póki nie ujawnimy wszystkich waszych sekretów. Nie będziecie w stanie nas powstrzymać. Teraz jesteśmy wewnątrz zamku" - cytuje AnonymousTV.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Anonymous (zdjęcie ilustracyjne)Hakerzy z Anonymous włamali się do ministerstwa obrony Rosji. Wyciek danych

USA. FBI zapobiegło atakowi rosyjskich hakerów. "Zamknęliśmy drzwi"

Tymczasem Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze przejęło infrastrukturę rosyjskich hakerów - podała Agencja Reutera w środę (6 kwietnia) wieczorem. Operacja była działaniem zapobiegawczym, mającym na celu powstrzymanie wykorzystywania zhakowanych komputerów do bombardowania innych serwerów nieuczciwym ruchem - czytamy. Prokurator generalny Merrick Garlan przekazał, że udało się zakłócić działanie botnetu (grupy zainfekowanych komputerów), "zanim mógł zostać wykorzystany". 

Jak czytamy, botnet miał być kontrolowany za pomocą oprogramowania, które amerykańskie i brytyjskie agencje ds. cyberobrony utożsamiają z zespołem rosyjskich hakerów służb wywiadowczych. - Usunęliśmy złośliwe oprogramowanie z urządzeń [routerów i urządzeń zapory sieciowej - red.] używanych przez tysiące, głównie małych firm, do ochrony sieci na całym świecie - powiedział dyrektor FBI Chris Wray. - Zamknęliśmy drzwi, którymi Rosjanie się do nich przedostali - dodał.

Plakaty przedstawiające Władimira Putina (zdjęcie ilustracyjne)Anonymous zapowiada ogromny wyciek danych. "Zdmuchnie Rosję"

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: