Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zdobyła tajne rosyjskie mapy. Rosyjscy żołnierze mieli odbyć "staż"

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że posiada tajne rosyjskie mapy. Jak twierdzi, przedstawiają one m.in. plany zdobycia obwodu donieckiego. O zdobytych informacjach poinformował w mediach społecznościowych rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Artem Dechtjarenko.

Z komunikatu opublikowanego na Telegramie przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy wynika, że udało im się zdobyć tajne rosyjskie mapy m.in. z planami zdobycia obwody donieckiego. Widać na nich również, że "[Władimir - red.] Putin wysłał do Ukrainy kadetów z moskiewskiej Wyższej Szkoły Dowodzenia Wojskowego".

Zobacz wideo "Stawką wojny w Ukrainie jest cała Europa" - mówi Ben Hodges, były dowódca amerykańskich sił lądowych w Europie

Wojna w Ukrainie. Ukraina posiada tajne rosyjskie mapy

Rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Artem Dechtjarenko poinformował za pośrednictwem Telegramu, że jest w posiadaniu map, które "zostały zarejestrowane 22 lutego i zawierają plany okupantów dotyczące zajęcia całego terytorium obwodu donieckiego".

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Z komunikatu wynika, że Władimir Putin "wysłał do Ukrainy kadetów z moskiewskiej Wyższej Szkoły Dowodzenia Wojskowego". W dokumentach stwierdzono, że mieli oni odbyć na wojnie "staż".  

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zdobyła dokumenty Rosjan. Wśród nich podręcznik o "stawianiu oporu NATO"

Wśród dokumentów zgromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy znalazł się również podręcznik szkolenia taktycznego oraz podstaw walki antysabotażowej, z którego można nauczyć się m.in. "stawiania oporu NATO".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wśród dokumentów znajdują się także bilety podróżnicze bez określenia miejsca i daty podróży służbowej, wykazy połączonego batalionu piechoty zmotoryzowanej, w tym wielu poborowych i kadetów oraz paszporty obywateli rosyjskich, bilety wojskowe itp. - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na Telegramie.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne)Konferencja dydaktyczna dla ukraińskich nauczycieli w Polsce. Jak wziąć w niej udział?

- Ujawnione dokumenty zostaną włączone do materiałów z postępowania karnego jako dowód zbrodni rasistów i Putina dla sądów międzynarodowych - mówi na opublikowanym nagraniu rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Artem Dechtjarenko.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: