Rosja. Władimir Żyrinowski nie żyje. Był liderem partii i sojusznikiem Putina

Nie żyje Władimir Żyrinowski, lider rosyjskiej prawicowej partii LDPR. Na początku tego roku polityk trafi do szpitala w związku z rozpoznaniem COVID-19. Był znany ze swojej antyzachodniej postawy.

Władimir Żyrinowski był liderem rosyjskiej prawicowej, nacjonalistycznej i populistycznej partii politycznej - Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), która była fikcyjną opozycją Władimira Putina. Mimo pozornej rywalizacji Żyrinowski wspierał działania Putina m.in. w sprawie aneksji Krymu. 75-letni prawicowy polityk został na początku 2022 roku przyjęty do szpitala po tym jak zaraził się COVID-19 - podaje Agencja Reutera.

Zobacz wideo Wojna w Ukrainie. „Nawet wykształceni i znający języki Rosjanie wierzą w propagandę"

Nie żyje prawicowy rosyjski polityk Władimir Żyrinowski

Żyrinowski był znany ze swojej antyzachodniej postawy oraz prowokacyjnych wypowiedzi. Agencja przypomniała jego groźby m.in. użycie broni jądrowej przeciwko różnym krajom oraz odebrania Alaski Stanom Zjednoczonym. Rosyjski polityk mówił nawet o poszerzeniu granic Federacji Rosyjskiej, aby rosyjscy żołnierze mogli "umyć buty w ciepłych wodach Indii". 

Rodzina na ulicy w Buczy, 5 kwietnia 2022 r.RPO Ukrainy o okupantach: Torturowali a następnie zabijali z zimną krwią

"Ukraińska Prawda" przypomniała, że fałszywe informacje dotyczące śmierci polityka pojawiła się w Rosyjskich mediach 25 marca, jednak rząd je wówczas zdementował.

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl. 

Władimir Żyrinowski - kariera polityczna 

Władimir Żyrinowski partię LDPR założył w 1990 roku, a rok później zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich, które wygrał Borys Jelcyn, drugi był Nikołaj Ryżkow. Z kolei w 1993 roku w wyborach parlamentarnych Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji zajęła drugie miejsce. Partia stworzona i prowadzona przez Żyrinowskiego jest obecnie trzecią pod względem popularności partią opozycyjną w Rosji.

Tak wygląda zniszczona Borodzianka.Ukraina. Oto Borodzianka po odbiciu z rąk rosyjskich. "Jak Warszawa po powstaniu"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: