Bukareszt. Auto wjechało w bramę ambasady Rosji. Kierowca nie żyje

W środę rano samochód wjechał w bramę rosyjskiej ambasady w stolicy Rumunii. Na razie nie wiadomo, czy był to celowy atak. Kierowca pojazdu nie żyje.
Zobacz wideo Była ambasador RP w Rosji: Nie gaz i nie węgiel są kluczowymi źródłami dolarów dla Putina

W środę 6 kwietnia samochód wjechał w bramę rosyjskiej ambasady w Bukareszcie. Kierowca pojazdu zginął na miejscu.

Bukareszt. Samochód wjechał w bramę ambasady Rosji. Kierowca nie żyje

Jak czytamy na portalu europalibera, do zdarzenia doszło koło godziny 6 rano. "Samochód zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie placówki dyplomatycznej. Kierowca zginął i potrzebna była interwencja jego kolegów strażaków, aby ugasić pożar w samochodzie" - przekazała stołeczna policja.

Śledztwo zostało przejęte przez Prokuraturę przy Trybunale w Bukareszcie oraz Wydział Zabójstw stołecznej policji, które mają ustalić przyczyny i okoliczności zdarzenia. 

Na miejscu pracuje policja oraz służby medyczne.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szef węgierskiej dyplomacji Peter SzijjartoWęgry. Ukraińska ambasador wezwana do MSZ. Chodzi o "znieważanie Węgier"

Rosyjscy dyplomaci wydalani z państw UE. Już ponad 200

Państwa Unii Europejskiej wydaliły już ponad 200 rosyjskich dyplomatów, głównie za działalność szpiegowską i uderzającą w bezpieczeństwo państw, w których wykonywali swoją misję. Rosjanie uznani za persona non grata dostali określony czas na powrót do swojego kraju.

Grupę akredytowanych przy swoich instytucjach dyplomatów rosyjskich wydaliła również Unia Europejska. Impulsem dla tej fali wydaleń, było odkrycie miejsca mordu na ukraińskiej ludności cywilnej, dokonanego w Buczy przez wojska Federacji Rosyjskiej. Polska już wcześniej wydaliła 45 Rosjan.

Od wczoraj Francja wydaliła ponad 30, a Niemcy 40 Rosjan akredytowanych przy rosyjskich ambasadach. 25 osób wydaliła Hiszpania, 30 - Włochy, a po 10 - Portugalia i Rumunia. Estonia zdecydowała się na wydalenie 14 Rosjan oraz zamknięcie rosyjskiego konsulatu generalnego i biura spraw konsularnych. Konsulaty rosyjskie zamknęły także Łotwa oraz Litwa, która dodatkowo zażądała wyjazdu samego rosyjskiego ambasadora.

Słowenia nie tylko wydaliła 33 Rosjan, ale również wezwała swojego ambasadora w Moskwie na konsultacje. Część osób akredytowanych przy ambasadach Rosji wydaliły z różnych powodów również Belgia, Niderlandy, Irlandia, Szwecja, Czechy, Słowacja i Dania.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nazwał działania państw Unii Europejskiej krótkowzrocznymi i komplikującymi wzajemne kontakty, potrzebne do osiągnięcia pokoju. Zapowiedział również adekwatną odpowiedź Moskwy.

Jen PsakiUSA kręcą kolejny bat na Rosję. "Natychmiastowe szkody gospodarcze"

Więcej o: