Boris Johnson do Rosjan o zbrodniach w Ukrainie. "Nie wierzę, że wasz prezydent działa w waszym imieniu"

Boris Johnson we wtorek wieczorem opublikował na Twitterze przemówienie, w którym zwrócił się bezpośrednio do Rosjan. Premier Wielkiej Brytanii w języku rosyjskim opowiedział o zbrodniach, jakie rosyjskie wojska popełniają w Ukrainie. - Wasz prezydent wie, że te zbrodnie zdradzają zaufanie każdej rosyjskiej matki, która z dumą macha na pożegnanie swojemu synowi, gdy ten idzie do wojska - mówił Johnson.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson dokładnie opisał w swoim przemówieniu, co dzieje się w ukraińskich miastach, nie szczędząc szczegółów - Okrucieństwa popełnione przez wojska rosyjskie w Buczy, Irpieniu i w innych miejscach w Ukrainie przeraziły świat. Cywile są masakrowani - rozstrzeliwani ze związanymi rękami. Kobiety gwałcone na oczach swoich małych dzieci. Ciała ordynarnie palone, wrzucane do masowych grobów lub po prostu pozostawiane na ulicy - przekazał "Guardian".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Boris Johnson o nowych sankcjach nałożonych na Rosję i Białoruś

Premier Boris Johnson do Rosjan: Wasz prezydent wie, że te zbrodnie są plamą na honorze Rosji

Johnson zwrócił też uwagę na to, że rząd rosyjski ukrywa prawdę o wojnie przed swoimi obywatelami - Doniesienia są tak wstrząsające i obrzydliwe, że nic dziwnego, iż rząd stara się je przed wami ukryć - zwracał się do Rosjan Boris Johnson

Brytyjski premier skierował uwagę odbiorców na prezydenta Rosji: - Wasz prezydent wie, że gdybyście mogli zobaczyć, co się dzieje, nie poparlibyście jego wojny. Wie, że te zbrodnie zdradzają zaufanie każdej rosyjskiej matki, która z dumą macha na pożegnanie swojemu synowi, gdy ten idzie do wojska. I wie, że są one plamą na honorze samej Rosji. Plamą, która z każdym dniem trwania wojny będzie coraz większa i bardziej nieusuwalna. Wasz prezydent jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych - kontynuował Johnson.

Wołodymyr Zełenski przed Radą Bezpieczeństwa ONZ. Pokazał zdjęcia ofiar w BuczyZełenski beszta Radę Bezpieczeństwa, Europa reaguje na masakrę w Buczy

Wojna w Ukrainie. Boris Johnson wzywa Rosjan do dzielenia się prawdą o wojnie

Brytyjski premier powiedział Rosjanom, że mogą zweryfikować przekazane przez niego informacje.

- Nie wierz mi na słowo: wystarczy połączenie VPN, aby uzyskać dostęp do niezależnych informacji z dowolnego miejsca na świecie. Kiedy znajdziesz prawdę, podziel się nią. Twój prezydent jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych. Ale nie mogę uwierzyć, że działa w twoim imieniu.

Aktualnie wielu Rosjan może mieć problem z dostępem do nagrania, ponieważ rosyjski rząd uniemożliwił swoim obywatelom dostęp do Facebooka, a działanie Instagrama czy przeglądarki Google zostały ograniczone.

Wojna w Ukrainie. Iwanków był okupowany przez 35 dniHistoria okupowanego Iwankowa. "Kobiety wyciągane z piwnic za włosy"

Więcej o: