Ukraińskie kobiety wydobyte z niewoli. "Rosjanie ogolili im głowy na łyso, aby je upokorzyć"

Rosja, na warunkach wymiany, zwróciła Ukrainie ponad 80 jeńców. 15 z nich to kobiety. Rosjanie ogolili im głowy na łyso. Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało zdjęcie tych kobiet na Instagramie. "Zrobili to, aby je upokorzyć" - czytamy we wpisie MSZ. Internauta komentuje: "Rosja upokorzyła siebie i swoje wojsko".

To już 40. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała w poniedziałek, że ponad 4,2 miliona osób uciekło z Ukrainy od czasu napaści Rosji na ten kraj. Z dnia na dzień sytuacja humanitarna w Ukrainie pogarsza się.

Zobacz wideo Gowin: Mam nadzieję, że stanowisko Stolicy Apostolskiej ws. wojny w Ukrainie ulegnie zmianie

Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze ogolili Ukrainki na łyso

"Zwrócili naszych jeńców - 86 żołnierzy, w tym 15 kobiet. Wszystkie zostały brutalnie ogolone... Na znak upokorzenia, arogancji i pogardy. Podobnych okrucieństw dopuszczali się faszyści w obozach koncentracyjnych" - napisał na Facebooku Dmytro Lubiniec, deputowany Ukrainy.

"Podobne okrucieństwa popełnili faszyści w obozach koncentracyjnych.  Czym więc różnią się działania rosyjskich okupantów od faszystów? Niczym! Oni są nawet gorsi!" - dodał.

Ukraińskie MSZ również poinformowało o powrocie jeńców wojennych. "15 kobiet zostało niedawno uwolnionych z niewoli w zamian za rosyjskich żołnierzy. Rosjanie ogolili im głowy na łyso, aby je upokorzyć" - czytamy na Instagramie. "To najodważniejsze kobiety na świecie. Nikt nie może ich złamać" - czytamy na profilu ukraine.ua.

 

Fala wsparcia dla ukraińskich kobiet. "Prawdziwe wojowniczki"

W komentarzach pojawią się wyrazy wsparcia i pochwały kierowanych do bohaterskich Ukrainek. "To prawdziwe wojowniczki. Wszystkie kobiety w Polsce są myślami ze swoimi ukraińskimi siostrami" - napisała Polka pod postem Dmytra Lubinieca, deputowanego Ukrainy.

Przeczytaj więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl.

"Wciąż są piękne" - czytamy na Instagramie. "Rosjanie myśleli, że to upokorzy kobiety, zamiast tego sprawili, że te kobiety wyglądają jeszcze bardziej groźnie! CHWAŁA UKRAINIE! Chwała bohaterom!" - pisze kolejna internautka.

Ramzan KadyrowKadyrow krytykuje Pieskowa: Uciekinierów nazywa się patriotami

"To najpiękniejsze i najdzielniejsze kobiety, jakie widział świat" - czytamy. "Rosja upokorzyła siebie i swoje wojsko" - pisze z kolei inny internauta.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Ukraińskie kobiety wydobyte z niewoli. "Rosjanie ogolili im głowy na łyso, aby je upokorzyć"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl