Media o ciałach cywilów na ulicy w Buczy. Są też doniesienia o masowym grobie

Na ulicach Buczy, miasta wyzwolonego przez Ukraińców, znaleziono ciała ok. 20 mężczyzn - podaje agencja AFP. Z medialnych doniesień wynika, że mogli to być cywile. Z kolei w masowym grobie w mieście natrafiono na zwłoki niemal 300 osób.

Mer Buczy Anatolij Fedoruk przekazał, że w mieście znaleziono masowy grób, w którym pochowano blisko 300 osób. Bucza w obwodzie kijowskim jest jedną z miejscowości, która została wyzwolona w ostatnich dniach przez ukraińskie wojsko.

Agencja AFP podała z kolei, że tylko na jednej z ulicy w Buczy znaleziono w sobotę ciała co najmniej 20 mężczyzn w cywilnych ubraniach. Zdjęcia zwłok leżących w mieście udostępniła m.in. agencja Associated Press.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak przekazano, jedno z ciał miało związane ręce. Na ciele innej z ofiar stwierdzono z dużym prawdopodobieństwem sporą ranę głowy.

Zobacz wideo Kto może odsunąć Putina od władzy? "Putin zmonopolizował pochwały, ale zmonopolizował też winę"

Bucza. Media o ciałach cywilów

"Szesnaście z 20 zwłok znalezionych na jednej ulicy w Buczy leżało albo na chodniku, albo na poboczu. Trzy leżały rozciągnięte na środku drogi, a jeden leżał na dziedzińcu domu" - podała agencja AFP.

Ukraińska policja poinformowała, że w rozpoczęła oczyszczanie terytorium miasta, między innymi z ładunków wybuchowych.

"Policja robi wszystko, co możliwe, aby przywrócić ład i porządek na wyzwolonych terytoriach, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do rodzinnego miasta" - czytamy w komunikacie. Jak dodano, policjantom pomagają mieszkańcy, którzy zdecydowali pozostać w Buczy.

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Media o ciałach cywilów na ulicy w Buczy. Są też doniesienia o masowym grobie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl