Ukraińcy znaleźli łupy przy rosyjskim żołnierzu. Zadzwonili do jego żony, żeby dać przykład

Ukraińcy zidentyfikowali rosyjskiego spadochroniarza, który okradał cywilów. Zadzwonili do jego żony. To ma być przestroga, dla żołnierzy, którzy wykorzystują ludność cywilną.

Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Złote pierścionki, łańcuszki i pliki banknotów - to znaleźli ukraińscy żołnierze przy zabitym członku armii rosyjskiej. Mężczyzna był spadochroniarzem. Ukraińcy zidentyfikowali go i postanowili wykorzystać jako przykład. Dowiedzieli się, że kilka miesięcy przed atakiem Rosji wziął ślub. Zadzwonili do żony, żeby powiedzieć, że jej mąż nie żyje. Poinformowali też o jego szabrownictwie. Kobieta była zrozpaczona.

Zobacz wideo Wiadomości Bombardowania to codzienność mieszkańców jednej z wsi pod Kijowem

Ukraińcy zadzwonili do żony rosyjskiego żołnierza

Żołnierz, którego udało się zidentyfikować Ukraińcom to Denis Cibenko. Zaledwie kilka miesięcy przed wojną się ożenił. Miał 28-lat. Zdjęcia ze ślubu mężczyzny można było znaleźć na Instagramie. Spadochroniarze często wysyłani są przez Rosjan na teren walki jako pierwsi.

Nastolatka z Mariupola pokazuje wojnęUkraińskie dzieci dokumentują wojnę: "Można tu nagrywać horror. To krew mojego ojca"

Denis CibenkoDenis Cibenko Instagram / tDenis Cibenko

Ukraińcy zdecydowali się na kontakt z żoną zabitego żołnierza, ze względu na łupy, które przy nim znaleźli. Nie było wątpliwości, że spadochroniarz podczas wojny w Ukrainie rabował lokalną ludność. Cenna biżuteria, którą przy nim znaleźli, to prawdopodobnie własność Ukrainek i Ukraińców, których Rosjanin po prostu okradł, wykorzystując sytuację.

Łupy znalezione przy rosyjskim żołnierzuŁupy znalezione przy rosyjskim żołnierzu Screen - Twitter / Stanislav Aseyev

Oto prawdziwe oblicze „drugiej armii świata" - skomentował na Titterze ukraiński dziennikarz Stanislav Aseyev.

Według ukraińskiego wywiadu armia rosyjska od początku wojny straciła już 17 tysięcy żołnierzy. Z kolei źródła amerykańskie podają, że wśród Rosjan rodzi się bunt - żołnierze sabotują działania własnej armii. Tymczasem 1 kwietnia w Rosji rozpoczyna się masowa mobilizacja do wojska.

Rosyjscy ochotnicy, którzy przeszli na stronę Ukrainy.Rosjanie przechodzą na stronę Ukrainy. Tworzą legion "Wolna Rosja"

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Ukraińcy znaleźli łupy przy rosyjskim żołnierzu. Zadzwonili do jego żony, żeby dać przykład
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl