Watykan. Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda razem z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą przybył w piątek do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Para prezydencka została oficjalnie powitana na na dziedzińcu świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim. Rozmowa z głową Kościoła miała dotyczyć trwającej wojny w Ukrainie. Para prezydencka planuje złożyć kwiaty przy grobie Jana Pawła II.

O 10:30 rozpoczęła się audiencja prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy u papieża Franciszka. Jako główny temat rozmowy zaplanowano konsekwencje wojny na Ukrainie, w tym kryzys uchodźczy.

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Watykan. Para prezydencka została powitana przed Pałacem Apostolskim 

"Prezydent Andrzej Duda z małżonką zostali powitani na dziedzińcu św. Damazego w Watykanie. Za chwilę rozpoczną się rozmowy z papieżem Franciszkiem" - poinformowała tuż przed godz. 10.30 Kancelaria Prezydenta i opublikowała nagranie z powitania pary prezydenckiej. 

Szefowa KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych zapowiadała, że głównym tematem rozmów ma być sytuacja związana z wojną w Ukrainie oraz polskie zaangażowanie w pomoc. - Pan prezydent będzie chciał przedstawić papieżowi wieloaspektowe zaangażowanie Polski, Polaków, rządu, organizacji pozarządowych w pomoc Ukraińcom, a także porozmawia o wyzwaniach stojących przed nami w związku z tym kryzysem - mówiła, cytowana na oficjalnej stronie prezydenta

Uroczyste powitanie Ojca Świętego Franciszka na Wawelu przez Prezydenta RP, 27.07.2016 Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem. Temat? Wojna w Ukrainie

Prezydenccy współpracownicy zapowiadali, że spotkanie z papieżem Franciszkiem będzie okazją do przedstawienia sytuacji ukraińskich uchodźców w Polsce. - Na pewno prezydent powie też, w jaki sposób mówić o tej wojnie, w jaki sposób ta wojna naprawdę wygląda z punktu widzenia państwa sąsiedzkiego i z punktu widzenia państwa, które statystycznie rzecz biorąc, jest jednym z najbardziej religijnych, katolickich społeczeństw Europy - mówił szef biura polityki międzynarodowej Jakub Kumoch.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Papież Franciszek apeluje do przywódców Wojna w Ukrainie. Papież Franciszek: Dość! Zatrzymajcie się! Niech zamilknie broń!

Po papieskiej audiencji przewidziano rozmowę prezydenta Dudy z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem. O 12:20 w bazylice św. Piotra prezydent wraz z małżonką złożą wiązankę kwiatów przy grobie Jana Pawła II. W sobotę 2 kwietnia przypada 17. rocznica śmierci polskiego papieża. O godz. 14.00 odbędzie się spotkanie prezydenta RP z prezydentem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa w Rzymie Gilbertem F. Houngbo. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: