Ukraina. Rosjanie wystraszyli się drona. Rzucili się do ucieczki, zostawiając kolegów w tyle

Na nagraniu wykonanym przez ukraińskiego drona widać, jak grupa rosyjskich żołnierzy orientuje się, że jest nagrywana. W obawie przed ostrzałem rzucają się do ucieczki. Żołnierze, znajdujący się dalej, musieli gonić odjeżdżające bez nich pojazdy.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać żołnierzy rosyjskiej armii podczas wojny w Ukrainie. Wojskowi patrolowali teren, znajdujący się na skraju lasu, gdy nagle zorientowali się, że są nagrywani przez drona. 

Wojna w Ukrainie. Paniczna ucieczka rosyjskiego oddziału. Żołnierze zostawili swoich kolegów

Wówczas rosyjscy żołnierze rzucili się do ucieczki - najprawdopodobniej w obawie przed ostrzałem, które prowadzone jest m.in. przy wykorzystaniu tureckich dronów Bayraktar. Wojskowi uciekali tak szybko, że niektórzy koledzy musieli gonić odjeżdżające pojazdy. Na nagraniu widać, że jeden z nich biegnie i wywraca się na śniegu.

 

"No Man Left Behind (Nikogo nie zostawiamy w tyle) po rusku. Czyli paniczna ucieczka przed spodziewanym ostrzałem artylerii (wykryli drona) i przy okazji zostawianie własnych żołnierzy" - tak nagranie skomentował analityk i dziennikarz Jarosław Wolski.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie - zniszczenia obiektów cywilnychRosyjski żołnierz przyznał, że kradnie. Żona poprosiła, by kradł więcej

W środę 30 marca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja wysyła na wojnę żołnierzy z oddziałów wsparcia i kadetów. Według wywiadu spowodowane to jest dużymi stratami, jakie ponoszą Rosjanie w Ukrainie.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Rosja tymczasowo zrezygnowała z ciągłych działań wojskowych i przegrupowuje siły. Następnie ma skupić się na operacji ofensywnej na wschodzie kraju, zbierając sprzęt wojskowy w kierunkach donieckim i tawrijskim. 

Władimir PutinPutin nie ufa swojemu MON? USA: Doradcy boją się mówić mu prawdę

***********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: