W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać żołnierzy rosyjskiej armii podczas wojny w Ukrainie. Wojskowi patrolowali teren, znajdujący się na skraju lasu, gdy nagle zorientowali się, że są nagrywani przez drona.
Wówczas rosyjscy żołnierze rzucili się do ucieczki - najprawdopodobniej w obawie przed ostrzałem, które prowadzone jest m.in. przy wykorzystaniu tureckich dronów Bayraktar. Wojskowi uciekali tak szybko, że niektórzy koledzy musieli gonić odjeżdżające pojazdy. Na nagraniu widać, że jeden z nich biegnie i wywraca się na śniegu.
"No Man Left Behind (Nikogo nie zostawiamy w tyle) po rusku. Czyli paniczna ucieczka przed spodziewanym ostrzałem artylerii (wykryli drona) i przy okazji zostawianie własnych żołnierzy" - tak nagranie skomentował analityk i dziennikarz Jarosław Wolski.
Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.
W środę 30 marca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja wysyła na wojnę żołnierzy z oddziałów wsparcia i kadetów. Według wywiadu spowodowane to jest dużymi stratami, jakie ponoszą Rosjanie w Ukrainie.
W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Rosja tymczasowo zrezygnowała z ciągłych działań wojskowych i przegrupowuje siły. Następnie ma skupić się na operacji ofensywnej na wschodzie kraju, zbierając sprzęt wojskowy w kierunkach donieckim i tawrijskim.
***********
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.