Macron znowu dzwonił do Putina. Tym razem ws. ewakuacji cywilów z Mariupola. "Nie ma warunków"

Prezydent Francji Emmanuel Macron przeprowadził kolejną rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Politycy rozmawiali na temat operacji humanitarnej w Mariupolu, a także o żądaniach strony rosyjskiej, dotyczącej zapłaty za gaz w rublach.
Zobacz wideo Sienkiewicz: Zmieniając UE z Le Pen, Vox czy Orbanem, zmienia się Unię Europejską z Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron przeprowadził kolejną rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podczas której dyskutowano o możliwej operacji humanitarnej w oblężonym przez rosyjskie wojska Mariupolu, na południowym wschodzie Ukrainy. Po rozmowie Pałac Elizejski poinformował, że "na tym etapie nie ma warunków, by przeprowadzić ewakuację cywilów z miasta".

Wojna w Ukrainie. Macron rozmawiał z Putinem nt. operacji humanitarnej w Mariupolu

Pałac Elizejski przekazał, że rozmowa Macron-Putin trwała mniej więcej godzinę. Prezydent Macron przedstawił Władimirowi Putinowi plan operacji ewakuacji cywilów z Mariupola przygotowany przez Francję, Grecję i Turcję.

Prezydent Rosji powiedział, że "zastanowi się" nad propozycją, i że przekaże wkrótce swoją odpowiedź. Emmanuel Macron zapowiedział międzynarodową inicjatywę, aby wesprzeć mieszkańców Mariupola w ubiegłym tygodniu podczas unijnego szczytu w Brukseli.

Więcej aktualnych wiadomości na temat sytuacji w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stanisław Żaryn uważa, że debata o Pegasusie jest wykluczonaMedia: żołnierze z Obwodu Kaliningradzkiego odmawiają wykonania rozkazów

Rozmowa Macrona z Putinem. Politycy dyskutowali też o negocjacjach w Stambule

Pałac Elizejski poinformował, że przywódcy Francji i Rosji rozmawiali także o dzisiejszych ukraińsko-rosyjskich negocjacjach w Stambule i o żądaniach Rosji dotyczących zapłaty za gaz w rublach. Paryż zapowiedział, że w przyszłych godzinach planowana jest rozmowa telefoniczna Emmanuela Macrona z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim. W ciągu dnia prezydent Francji rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z przywódcami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch.

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Rosja próbuje wybielić swoich żołnierzy - uwaga na spreparowane nagrania

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: