Próba zamachu na Wołodymyra Zełenskiego. Na granicy słowacko-węgierskiej zatrzymano 25 osób

Na granicy słowacko-węgierskiej zatrzymano 25 osób, które tworzyły grupę wojskową. Według ukraińskich mediów grupa ta planowała kolejny zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Jak podaje "KyivPost", udaremniono kolejny zamach na życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak przekazał portal, na granicy słowacko-węgierskiej schwytano 25-osobową grupę wojskową dowodzoną przez rosyjskie służby specjalne. "Ich celem była fizyczna eliminacja" - podają ukraińskie media. 

Zobacz wideo Czy w najbliższym czasie może dojść do spotkania Zełenski-Putin? Banachewycz: Moim zdaniem, nie

Wojna w Ukrainie. "KyivPost" o grupie 25 osób, które planowały zamach na Wołodymyra Zełenskiego

Nie jest to pierwsze typu zatrzymanie. W miniony wtorek na pograniczu ukraińsko-słowackim w Użhorodzie zatrzymano agenta rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Mężczyzna organizował grupę dywersyjną, która miała udawać oddziały obrony terytorialnej i planował zamachy w Kijowie. W jednym z nich miał zginąć prezydent Ukrainy. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Informacja o ostatniej próbie zamachu na razie nie została potwierdzona przez ukraińskie władze. Na początku marca doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak mówił jednak o kilkunastu próbach zamachu na życie Wołodymyra Zełenskiego. - Stale otrzymujemy informacje o rosyjskich oddziałach próbujących wtargnąć do dzielnicy rządowej Kijowa - mówił wówczas Podolak w rozmowie z "Ukraińską Prawdą". 

W niedzielę 20 marca ukraińskie służby informowały, że Władimir Putin osobiście zlecił kolejną próbę zabicia prezydenta Ukrainy. Na zlecenie prezydenta Rosji mieli przybyć kolejni najemnicy związani z grupą Wagnera. Poza Zełenskim płatni zabójcy mieli zamordować też m.in. ukraińskich ministrów.

***********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: