Były premier Rosji: Władimir Putin utrzyma się u władzy maksymalnie przez dwa lata

Były rosyjski premier Michaił Kasjanow powiedział w stacji LBC, że Władimir Putin utrzyma się u władzy maksymalnie przez dwa lata. Według byłego polityka reakcja NATO na wojnę w Ukrainie powinna być bardziej zdecydowana.

Michaił Kasjanow udzielił wywiadów dla brytyjskiej stacji LBC. Kasjanow jest byłym premierem Federacji Rosyjskiej - został jednak odwołany z tej funkcji przez Putina w 2004 roku. Pierwszy premier za kadencji Putina został wówczas członkiem opozycji. W kwietniu 2006 roku został przewodniczącym Sojuszu Ludowo-Demokratycznego, który przekształcił się w Rosyjski Sojusz Ludowo-Demokratyczny.

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Wojna w Ukrainie. 

Według polityka wojna w Ukrainie pokazała prawdziwe oblicze Władimira Putina, które zostało ukształtowane w czasie, gdy był agentem KGB. Kasjanow podkreślił, że działania prezydenta Rosji są ostatecznym dowodem na to, że agenci tajnych służb nigdy nie powinni być powoływani na ważne stanowiska państwowe. Radził też, by w przyszłości zapobiegać tego typu sytuacjom. 

- Rządy Władimira Putina potrwają maksymalnie dwa lata - stwierdził dalej Kasjanow. Były premier Rosji dodał, że Putin i tak został już znokautowany po zdecydowanej reakcji Zachodu na wojnę w Ukrainie. - Myślał, że będzie tak, jak przy aneksji Krymu - kontynuował. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy Putin odpowie w Hadze za wojnę? Czy Putin odpowie w Hadze za wojnę? "Dowody na zbrodnie wojenne są"

Władimir Putin będzie rządził dwa lata? "Rosjanie zobaczą rzeczywiste przyczyny i rzeczywiste źródła problemów, które mają"

Kasjanow dodał, że NATO powinno mocniej zareagować na wojnę i przychylić się do prośby Ukrainy dotyczącej zakazu lotów nad tym krajem. Według niego taka decyzja sprawiłaby duży szok u Putina, a ponadto mogłaby doprowadzić do rozważenia odwrotu. Wówczas prezydent Rosji najpewniej skupiłby się tylko na utrzymaniu separatystycznych republik.

Michaił Kasjanow stwierdził też, że po zachowaniu Putina widać, że jest coraz bardziej zły. Powodem ma być oczywiście to, że zaplanowane przez niego "operacje wojskowe", nie idą zgodnie z planem. Przewidywania dotyczące jeszcze dwóch lat rządów Putina mają z kolei wynikać z tego, że gniew Rosjan będzie wzrastał, ale stopniowo. 

- Nie w krótkim czasie, ale na dłuższą metę tak. Zobaczą rzeczywiste przyczyny i rzeczywiste źródła problemów, które mają. To będą dziesięciolecia płacenia za to, co Putin zrobił dla kraju - powiedział w rozmowie z LBC.

Wołodymyr ZełenskiZełenski o misji pokojowej: Nie rozumiem jeszcze do końca tej propozycji

************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: