Siergiej Szojgu miał zawał? Kreml reaguje nagraniem wideo

Siergiej Szojgu zniknął z przestrzeni publicznej, co jest szeroko komentowane zarówno w mediach, jak i przez polityków. "Minister obrony Rosji przeszedł zawał serca, dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie" - stwierdził doradca szefa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. Na te doniesienia zareagowało w sobotę rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej i opublikowało nagranie wideo z rzekomego spotkania Szojgu.

Siergiej Szojgu od wielu dni nie pokazywał się w mediach, co zaczęło być szeroko komentowane. Doradca szefa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko stwierdził w udostępnionym w piątek późnym wieczorem (25.03) wpisie na Facebooku, że minister obrony Rosji przeszedł zawał serca, dlatego od połowy marca nie pojawia się publicznie. "Miał atak serca po tym, gdy usłyszał od Putina zarzuty w sprawie całkowitej porażki inwazji na Ukrainę" - czytamy. 

Zobacz wideo Ukrainka ma wiadomość dla swojej chrzestnej w Moskwie: Naprawdę sami palimy swoje domy?!

Siergiej Szojgu miał zawał? Kreml reaguje nagraniem 

Tymczasem na stronie rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej pojawiło się w sobotę rano (26.03) nagranie z rzekomego spotkania Siergieja Szojgu z przedstawicielami Ministerstwa Finansów "na temat szeregu zagadnień dotyczących realizacji i zobowiązań budżetowych na ten rok, a przede wszystkim porządku obronnego państwa".

Polityk miał na nim zapewnić, że jego resort w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań. "W dalszym ciągu zwiększamy dostawy broni i sprzętu, korzystając z funduszy kredytowych. Priorytetem jest precyzyjne uzbrojenie dalekiego zasięgu, sprzęt lotniczy, a także utrzymanie gotowości bojowej strategicznych sił jądrowych" - miał przekazać, co czytamy w udostępnionym wpisie.

Putin pokazał Szojgu podczas rozmowy, ale nagranie budzi wątpliwości

Zniknięcie ministra obrony narodowej budzi wiele pytań. Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę regularnie gościł w rosyjskiej telewizji i innych mediach. Wiele wskazuje na to, że jego obecność była wiele razy upozorowana przez władze Kremla w celach propagandowych.

Jak pisaliśmy ostatnio, w czwartek 24 marca w rosyjskiej telewizji pojawiło się nagranie, które ma przedstawiać posiedzenia komitetu bezpieczeństwa. Widać na nim Władimira Putina, który zdalnie łączy się z przedstawicielami rządu. Na podzielonym na wiele części ekranie dopiero po chwili pojawił się Siergiej Szojgu.

Ponadto internauci zauważyli, że gdy obraz się ustabilizował, w pierwszym i ostatnim ujęciu pokazywane były te same klatki. Dodatkowo wideo nie ma dźwięku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: