Londyn. Wyciek "dużej ilości chloru" na pływalni. Poszkodowani mają trudności z oddychaniem

Na pływalni Aquatics Centre na terenie Parku Olimpijskiego w Londynie doszło do wycieku gazu. Ewakuowanych zostało ok. 200 osób. Pogotowie udziela pomocy tym, którzy mają problemy z oddychaniem. Liczba poszkodowanych nie jest znana.
Zobacz wideo Mariupol. Widok z lotu ptaka na miasto zniszczone przez Rosjan (23.03)

Do zdarzenia doszło w środę 23 marca na pływalni na terenie Parku Olimpijskiego we wschodnim Londynie. Teren został otoczony przez służby ratunkowe. Kierownictwo obiektu napisało na Twitterze, że doszło do wycieku gazu. Służby w rozmowie z mediami podały, że chodzi o "duże ilości chloru".

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Oskarżeni o szpiegostwo Rosjanie muszą opuścić Polskę w ciągu 5 dniOskarżeni o szpiegostwo Rosjanie muszą opuścić Polskę w ciągu 5 dni

Londyn. Wyciek gazu w centrum pływackim. Ewakuowano ok. 200 osób

Wyciek spowodowała niespodziewana reakcja chemiczna, do której doszło w instalacjach obsługujących baseny. Z centrum pływackiego zostało ewakuowanych ok. 200 osób, w tym dzieci i osoby starsze. Wielu z nich ma problemy z oddychaniem. Ratownicy medyczni udzielają im pomocy na miejscu. Nie odnotowano przypadków śmiertelnego zatrucia. Straż pożarna poprosiła mieszkańców okolicy o szczelne zamknięcie okien i drzwi, a burmistrz Londynu Sadiq Khan zaapelował, by omijać ewakuowaną i odgrodzoną okolicę.

Dostawa chemikaliów basenowych

Aquatics Centre było jednym z głównych obiektów Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Służyło do pływania, nurkowania i pływania synchronicznego. Dwa lata później, w 2014 roku, obiekt został otwarty dla wszystkich. Basen jest obsługiwany przez charytatywną organizacją non-profit Greenwich Leisure Limited (GLL). Jej przedstawiciele poinformowali, że uwolnienie gazu nastąpiło, gdy firma zarządzająca obiektami odbierała dostawę chemikaliów basenowych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Siergiej ŁawrowWojna w Ukrainie. Ławrow o pomyśle Kaczyńskiego: Doprowadzi do starć

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: