Wojna w Ukrainie. Są pierwsze zarzuty za przemoc seksualną. Rosjanin zgwałcił żonę zabitego cywila

Prokuratorka generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa wszczęła pierwsze śledztwo dotyczące przemocy seksualnej w Ukrainie w trakcie panującej tam wojny. Sprawa dotyczy gwałtu, którego dopuścił się rosyjski żołnierz na obywatelce Ukrainy. Do zdarzenia doszło w okolicach Kijowa, w rejonie browarskim.

Prokuraturze generalnej w Ukrainie udało się zidentyfikować rosyjskiego żołnierza, który zabił nieuzbrojonego ukraińskiego cywila, a następnie zgwałcił jego żonę. Postawiono go w stan oskarżenia. Jest to pierwsza tego typu sprawa w Ukrainie od początku wojny.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Praca w sortowni listów i paczek Poczty Polskiej w okresie przedświątecznym . Pomoc dla Ukraińców zalega na poczcie? Pracownicy o "przetrzymywaniu"

Iryna Wenediktowa, prokuratorka generalna Ukrainy, podała, że Rosjanin, który zgwałcił Ukrainkę, jest poszukiwany. Do sądu trafił akt oskarżenia i wniosek o zatrzymanie - mężczyzna odpowie za gwałt i złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych.

Wojna w Ukrainie. Kijów Wojna w Ukrainie. Pentagon: Ukraińcy przejmują kontrolę na południu kraju

Wojna w Ukrainie. Rosjanie włamują się do domów cywilów

Jak podaje Wenediktowa, Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i wraz z innym mężczyzną zgwałcił mieszkającą tam kobietę.

W jednej z wiosek rejonu browarskiego w pobliżu Kijowa Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i, pijany, wielokrotnie zgwałcił wraz z towarzyszem żonę zabitego cywila, grożąc jej i jej dziecku

- wskazała Wenediktowa.

Wojna w Ukrainie. Rosyjski żołnierz odpowie przed sądem

Prokurator generalny Ukrainy Iryna Wenediktowa potwierdza tym samym wcześniejsze doniesienia o gwałtach dokonywanych przez rosyjskich okupantów na ukraińskich kobietach

- zwraca uwagę ukraińska dziennikarka Olga Tokariuk.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.pl.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: