Rosjanie zbombardowali most nad Desną. "To główna przeprawa przez rzekę w kierunku Kijowa" [WIDEO]

Rosjanie zbombardowali most przecinający rzekę Desna, na trasie wiodącej z Czernihowa do Kijowa. Szlakiem tym przebiegały transporty humanitarne i ewakuacyjne.

Jak pisze RMFFM, powołując się na stronę ukraińską, po ostrzale zawaliło się jedno z przęseł. O zniszczeniu mostu informują m.in. ukraińskie Susmedia oraz Hromadske.

Zniszczony most 130 km od Kijowa. "Tamtędy jeździły transporty humanitarne i ewakuacyjne"

"Spadły na niego bomby lotnicze. To główna przeprawa przez rzekę w kierunku Kijowa. Tamtędy jeździły transporty humanitarne i ewakuacyjne" - pisze reporter RMF FM Mateusz Chłystun na Twitterze, porównując stan mostu z tym, jak wyglądał 30 stycznia. Do Kijowa jest stamtąd około 130 km.

Aktualne informacje dotyczące wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. KijówWojna w Ukrainie. Pentagon: Ukraińcy przejmują kontrolę na południu kraju

Trwa 28. dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę. W nocy wiele miast wciąż było pod ostrzałem. Najtrudniejsza sytuacja panuje wciąż w Mariupolu, skąd chce się wydostać około 100 tysięcy mieszkańców, a także w Izium, które jest całkowicie oblężone.

Według doniesień, Rosjanie mieli również splądrować laboratorium analityczne w Czarnobylu, które zajmowało się badaniami i gospodarką odpadami radioaktywnymi. CNN donosi, że zdaniem USA i NATO, Białoruś niedługo może włączyć się w wojnę, a prezydent Francji Emmanuel Macron po raz ósmy od rozpoczęcia wojny w Ukrainie miał rozmawiać z prezydentem Władimirem PutinemRelację na żywo można śledzić tutaj.

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i jego partyjny podwładny premier rządu PiS Mateusz Morawiecki w sejmowych ławach. Warszawa, 8 kwietnia 2022 r.Sondaż: Zjednoczona Prawica wygrałaby teraz wybory, w Sejmie pięć ugrupowań

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: