Chiny. Samolot ze 132 pasażerami rozbił się w prowincji Kuangsi

Samolot China Eastern Airlines rozbił się w regionie Kuangsi i spowodował pożar w górach - podała chińska telewizja państwowa, na którą powołuje się agencja Reutera. Początkowo mówiono o 133 pasażerach (włącznie z obsługą samolotu), z najnowszych informacji wynika, że było ich 132.
Zobacz wideo Wywiad z merem Melitopola. Czy był torturowany?

Samolot pasażerski chińskich linii China Eastern Airlines, lecący z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu, w poniedziałek 21 marca rozbił się w regionie Kuangsi w południowej części kraju. Na pokładzie było 133 pasażerów. W wyniku zdarzenia w górach doszło do pożaru - podaje agencja Reutera za chińską telewizją państwową. 

Chiny. W górach rozbił się samolot pasażerski Boeing 737

Informację o rozbitym samolocie potwierdził chiński urząd ds. lotnictwa cywilnego CAAC. W opublikowanym komunikacie przekazał, że na pokładzie było 123 pasażerów oraz dziewięcioro członków załogi. Nie podano informacji na temat zabitych i rannych. Ratunek ma być w drodze. 

Odrzutowiec, który się rozbił, to Boeing 737. Jak podaje "The New York Times", wypadek może stać się jedną z największych katastrof lotniczych w Chinach od wielu lat. "W ciągu ostatnich dwóch dekad kraj ten osiągnął względne bezpieczeństwo lotów dzięki młodej flocie samolotów i bardziej rygorystycznej kontroli lotów" - przypominają amerykańscy dziennikarze.

Według Aviation Safety Network ostatnią odnotowaną katastrofą w Chinach był lot Henan Airlines 8387 w sierpniu 2010 roku. Doszło do niej przy podejściu do lądowania w Yichun w warunkach słabej widoczności. Zginęło wówczas 42 pasażerów; ocalały 54 osoby, w tym kapitan samolotu.

Kuangsi to region autonomiczny w południowej części Chin. Graniczy z prowincjami: Junnan na zachodzie, Kuejczou na północy, Hunan na północnym wschodzie, Guangdong na południowym wschodzie. Natomiast w południowo-zachodniej części ma wspólną granicę z Wietnamem

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: