Nocny atak na Kijów. Zniszczone domy i centrum handlowe. Są ofiary

Kijów kolejny dzień broni się przed atakami rosyjskich wojsk. W niedzielę wieczorem Rosja uderzyła rakietami w stolicę Ukrainy, w wyniku czego doszczętnie zniszczone zostało m.in. centrum handlowe. Bombardowanie wywołało pożar, zginęło już co najmniej osiem osób. Początkowo mówiono o czterech.

W niedzielę późnym wieczorem miał miejsce kolejny atak na stolicę Ukrainy - Kijów. W miasto trafiło kilka rakiet, słyszane były potężne eksplozje. Podczas ostrzału Kijowa uszkodzone zostało m.in. centrum handlowe Retroville, jak również budynki mieszkalne. 

Zobacz wideo Żytomierz. Mieszkańcy wstrząśnięci rosyjskimi atakami. "Niech Bóg da nam zdrowie i powstrzyma tę syrenę od wycia"

Kijów. W wyniku ostrzału miasta zginęły co najmniej cztery osoby 

Jak informuje agencja Reutera, pociski uderzyły w domy mieszkalne oraz dzielnicę handlową w dzielnicy Padół w Kijowie. "Według informacji, które mamy w tej chwili, kilka domów i jedno z centrów handlowych zostało trafionych" - przekazał burmistrz miasta Witalij Kliczko na Telegramie. 

Władimir Putin"WSJ": Rosja przechodzi do planu "B". Chce zmusić Kijów do uległości

Pożar w centrum handlowym został zlokalizowany przez strażaków ok. godz. drugiej czasu lokalnego. Ekipy ratownicze zajęły się jego gaszeniem. Niedługo później państwowe pogotowie ratunkowe Ukrainy przekazało początkowo, że zginęły co najmniej cztery osoby.  Przed godz. 9 "Ukraińska Pravda" poinformowała, że są już informacje o ośmiu zmarłych osobach. Liczba rannych nie jest jeszcze znana. 

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W sieci pojawiły się wstrząsające nagrania z nocnego ataku rosyjskich wojsk na Kijów. Na filmach opublikowanym przez portal Nexta widać uderzenie rakiety w jeden z regionów miasta oraz pożar w doszczętnie zniszczonym centrum handlowym. Wideo opublikowane przez Sky News ukazuje natomiast, jak zbombardowana dzielnica wyglądała nad ranem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Łącznie Rosjanie ostrzelali rakietami trzy stołeczne dzielnice, a odgłosy wybuchów były słyszane praktycznie w całym mieście. Bilans ofiar nie jest znany. 

Od początku wojny w Kijowie zginęło 228 osób 

Władze ukraińskiej stolicy w sobotę informowały na komunikatorze Telegram, że od początku barbarzyńskiego ataku na Ukrainę (24 lutego) w Kijowie zginęło już 228 osób, w tym czworo dzieci. Rannych zostało natomiast co najmniej 912 osób, 16 z nich to dzieci. 

Rosyjskie wojska zniszczyły co najmniej 26 budynków mieszkalnych w Kijowie, sześć szkół, a także cztery przedszkola. Wiele domów (co najmniej 57) ma zniszczone fasady, okna i balkony. 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Oblężony MariupolZdecydowana odpowiedź Ukrainy na rosyjskie ultimatum ws. Mariupola. "Nie ma mowy"

Więcej o: