Putin straci władzę do lipca? Ekspert: Ma Parkinsona, wroga "trójka" z otoczenia chce go odsunąć

Władimir Putin ma chorobę Parkinsona, a jego najbliższe otoczenie planuje odsunąć go od władzy. Miałoby to nastąpić do lipca, a władzę na Kremlu przejąłby szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin - stwierdził francuski specjalista od Rosji, Alexandre Adler, w rozmowie z RMF FM.

Władimir Putin zmaga się ponoć z chorobą Parkinsona. - Putin ma najlepszych lekarzy, bierze około 10 lekarstw dziennie i kiedy pokazuje się publicznie, nie widać, że jest chory. Ręce mu się w ogóle nie trzęsą. Ale są zmiany psychiczne. Jest coraz bardziej impulsywny - stwierdził historyk, politolog i publicysta Alexandre Adler w wywiadzie RMF FM.

Zobacz wideo Czy jest ktoś, kto może wpłynąć na Putina? Andrzej Zaucha o frakcjach na Kremlu

Alexandre Adler: Następcą Putina miałby zostać Siergiej Naryszkin. Putin to wie i dlatego go ośmieszył

Francuski ekspert powiedział, że Amerykanie uważają, iż informacje o chorobie Putina to przeciek kontrolowany przez najbliższe otoczenie dyktatora. Adler wskazał, że do odsunięcia Putina od władzy dążą szef Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej Siergiej Naryszkin, minister obrony Siergiej Szojgu i rosyjski ambasador w Watykanie Aleksandr Awdiejew.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Zdaniem Adlera Naryszkin miałby zostać następcą Putina na Kremlu, a dyktator jest tego wszystkiego świadomy. Ekspert wskazał, że mogło to być powodem, dla którego Putin na krótko przed wojną ośmieszył szefa wywiadu. Ponadto prezydent Rosji ma planować zlikwidowanie Naryszkina, a nawet całej wspomnianej trójki.

Aleksander Gurjanow zatrzymany przez policjęAleksander Gurjanow z polskiej sekcji Memoriału zatrzymany w Moskwie

Ekspert: Putin może planować zabójstwo Naryszkina, a także Szojgu i Awdiejewa

- Rozwiązanie, jakie Putin znalazł, to zlecenie snajperom z Grupy Wagnera - tym samym, którzy w Ukrainie dostali zadanie zabicia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - usunięcia Siergieja Naryszkina. Przede wszystkim Naryszkina, bo być może dotyczy to również pozostałych dwóch członków wrogiej Putinowi "trojki" - powiedział Alexandre Adler.

Ukraiński wywiad: Rosyjskie elity polityczne chcą się pozbyć Putina. Wskazują trzy scenariusze

O pozbyciu się Putina planowanym przez rosyjskie elity mówi także Centralna Agencja Wywiadowcza przy ukraińskim MON. "Wśród rosyjskiej elity biznesowej i politycznej tworzy się grupa wpływowych postaci opozycyjnych wobec Władimira Putina. Ich celem jest jak najszybsze odsunięcie go od władzy i przywrócenie zniszczonych wojną na Ukrainie więzi gospodarczych z Zachodem" - zakomunikowano.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>>

Fragment nagrania"To był mój ojciec, mój dom, moja córka". Poruszające nagranie z Ukrainy

Jak już informowaliśmy, w niedzielę ukraiński wywiad przekazał, że bierze pod uwagę trzy możliwe scenariusze: otrucie Putina, "nagłą chorobę" lub zaaranżowany wypadek. Oligarchowie i opozycjoniści również wskazują następcę prezydenta, ale nie Siergieja Naryszkina, lecz Aleksandra Bortnikowa - obecnego dyrektora Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB). Więcej szczegółów w tym artykule:

Szef FSB Aleksandr Bortnikow wita się z Władimirem Putinem, 2018 rokRosyjskie elity chcą wyeliminować Władimira Putina. "Otrucie lub wypadek"

Więcej o: