Czechy. W zoo urodził się rzadki nosorożec. Otrzymał imię Kijów [ZDJĘCIA]

W czeskim zoo na świat przyszedł niezwykły nosorożec. Nie wygląda jak typowy przedstawiciel swojego gatunku. Zwierzę otrzymało także niezwykłe imię, nadane na cześć ukraińskiego miasta - Kijowa.
Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

W czeskim zoo Dvur-Kralove urodziło się młode zagrożonego nosorożca czarnego wschodniego. Został on nazwany Kijów na cześć oporu Ukrainy wobec armii rosyjskiej. - Nazwa to kolejny wyraz naszego wsparcia dla ukraińskich bohaterów - powiedział dyrektor zoo Przemysław Rabas, podkreślając, że zwierzę przyszło na świat "w zasadzie dokładnie tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czechy. Rzadki gatunek nosorożca przyszedł na świat w czeskim zoo

Zdjęcia zwierzęcia szybko trafiły do Internetu i cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem odbiorców. Jest to rzadki gatunek nosorożca czarnego wschodniego. "Dwunastodniowy nosorożec Kijów przedstawił się dzisiaj mediom, a zainteresowanie nim było spore! Jest jednym z czterech młodych tego gatunku na całym świecie, które zostały urodzone pod opieką człowieka w ciągu ostatniego roku. Kijów ma się dobrze, przybiera około kilograma dziennie. Obecnie mierzy około pół metra" - czytamy na Facebooku.

Zagrożone gatunki. Spada liczba nosorożców czarnych na świecie

Z powodu kłusownictwa liczba żyjących na wolności nosorożców czarnych spadła do około 800. W czeskim zoo jest ich jedynie 14. W ubiegłym roku w innych ogrodach zoologicznych na świecie urodziły się tylko trzy nosorożce tego gatunku. To wyjątkowe czeskie zoo, w którym przebywa zwierzę, powstało w ramach specjalnego programu ochrony zagrożonych gatunków nosorożców orientalnych.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: