Czechy. W zoo urodził się rzadki nosorożec. Otrzymał imię Kijów [ZDJĘCIA]

W czeskim zoo na świat przyszedł niezwykły nosorożec. Nie wygląda jak typowy przedstawiciel swojego gatunku. Zwierzę otrzymało także niezwykłe imię, nadane na cześć ukraińskiego miasta - Kijowa.
Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

W czeskim zoo Dvur-Kralove urodziło się młode zagrożonego nosorożca czarnego wschodniego. Został on nazwany Kijów na cześć oporu Ukrainy wobec armii rosyjskiej. - Nazwa to kolejny wyraz naszego wsparcia dla ukraińskich bohaterów - powiedział dyrektor zoo Przemysław Rabas, podkreślając, że zwierzę przyszło na świat "w zasadzie dokładnie tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pocisk 'Kindżał' - zdjęcie ilustracyjneBroń hipersoniczna - jak działa? Rosjanie użyli jej w Ukrainie

Czechy. Rzadki gatunek nosorożca przyszedł na świat w czeskim zoo

Zdjęcia zwierzęcia szybko trafiły do Internetu i cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem odbiorców. Jest to rzadki gatunek nosorożca czarnego wschodniego. "Dwunastodniowy nosorożec Kijów przedstawił się dzisiaj mediom, a zainteresowanie nim było spore! Jest jednym z czterech młodych tego gatunku na całym świecie, które zostały urodzone pod opieką człowieka w ciągu ostatniego roku. Kijów ma się dobrze, przybiera około kilograma dziennie. Obecnie mierzy około pół metra" - czytamy na Facebooku.

ZUS (zdjęcie ilustracyjne)Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia. Kto może złożyć wniosek?

Zagrożone gatunki. Spada liczba nosorożców czarnych na świecie

Z powodu kłusownictwa liczba żyjących na wolności nosorożców czarnych spadła do około 800. W czeskim zoo jest ich jedynie 14. W ubiegłym roku w innych ogrodach zoologicznych na świecie urodziły się tylko trzy nosorożce tego gatunku. To wyjątkowe czeskie zoo, w którym przebywa zwierzę, powstało w ramach specjalnego programu ochrony zagrożonych gatunków nosorożców orientalnych.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: