Władimir Putin chce wysłać nieletnich na wojnę z Ukrainą? Siergiej Szojgu miał wydać rozkaz

Z informacji podanych przez ukraiński wywiad wynika, że prezydent Rosji Władimir Putin zastanawia się nad wysłaniem na wojnę do Ukrainy nieletnich. Minister obrony miał już nawet podpisać rozkaz o przygotowaniu raportów w tej sprawie.

Na portalu ukraińskiej telewizji internetowej Hromadske.TV czytamy, że Kreml ma poważnie zastanawiać się nad wciągnięciem do działań wojskowych w Ukrainie członków młodzieżowej organizacji wojskowej, która nosi nazwę "Yunarmiya". Informacje te mają pochodzić ze źródeł ukraińskiego wywiadu. 

Zobacz wideo Pełczyńska-Nałęcz: Putin w każdej chwili, pod pretekstem korupcji, może pozbawić majątku każdego z najbliższego otoczenia

Wojna w Ukrainie. Minister Obrony wydał rozkaz do ocenienia stanu potencjalnych rezerw wśród osób w wieku 17-18 lat

"W związku z brakiem żołnierzy, którzy mogliby uzupełnić braki w szeregach rosyjskiej armii, kierownictwo Kremla rozważa możliwość wciągnięcia do działań wojennych 17-18-letnich członków rosyjskiej dziecięcej i młodzieżowej organizacji wojskowej Yunarmiya" - czytamy na stronie. 

Jak podaje ukraiński wywiad, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu miał już wydać rozkaz do przygotowania raportów na temat potencjalnych rezerwy z osób w wieku 17 i 18 lat, którzy są członkami organizacji Yunarmiya (założonej w październiku 2015 roku jako Ogólnorosyjskie Narodowe Stowarzyszenie Patriotycznego Ruchu Społecznego "Młoda Armia" oraz wspieranej i finansowanej przez rząd Rosji). 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl. 

Dom seniora w obwodzie ługańskim, gdzie doszło do brutalnego ataku wojsk rosyjskichWojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali z czołgu dom seniora. Zginęło 56 osób

Yunarmiya jest organizacją podlegającą bezpośrednio rosyjskiemu Ministerstwu Obrony. Ma się wyróżniać sprawną działalnością propagandową wśród młodzieży. Jak podaje Hromadske.TV, do organizacji mogą dołączyć dzieci, które ukończyły ósmy rok życia. 

Ukraiński wywiad zauważa, że podobne działania podjęło dowództwo wojskowe nazistowskich Niemiec podczas II wojny światowej. Od 1943 roku gimnazjaliści z oddziałów Hitlerjugend byli zaangażowani w służbę w jednostkach artylerii przeciwlotniczej. Od września 1944 do stycznia 1945 roku do armii hitlerowskiej wcielono 150 000 nieletnich.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Wojna w Ukrainie - ciała zmarłych w MariupoluBiałoruś. Rosja wywozi ciała zmarłych. Jeden lekarz miał odesłać 2500 zwłok

Więcej o: