Norwegia. Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zginęła w katastrofie. Podano możliwą przyczynę

W katastrofie samolotu wojskowego w Norwegii zginęły cztery osoby. Maszyna wracała z ćwiczeń NATO. Powodem wypadku miała być zła pogoda.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wszyscy pasażerowie amerykańskiego samolotu wojskowego, który rozbił się w piątek na północy Norwegii, zginęli. Do katastrofy miało dojść z powodu bardzo słych warunków pogodowych (podczas lotu maszyny wiał silny wiatr i padał śnieg). Na pokładzie było czterech członków złogi. O ich śmierci poinformowała w sobotę rano norweska policja.

Zobacz wideo Eemslift Hendrika. Akcja ratunkowa

Katastrofa amerykańskiego samolotu wojskowego w Norwegii. Załoga zginęła

Norweskie Siły Zbrojne podały z kolei, że w zdarzeniu wziął udział Bell Boeing V-22 Osprey-fly, eksploatowany przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Samolot wracał z misji szkoleniowej, kiedy nagle zniknął z radarów.

Pocisk rakietowy 'Kindżał' na samolocie podczas Dnia Zwycięstwa w Moskwie, 2018 rok.Rosja użyła broni hipersonicznej w Ukrainie

Załoga brała udział w ćwiczeniach NATO "Cold Response 2022". Uczestniczy w nich 30 tysięcy żołnierzy z 27 krajów. Ćwiczenia odbywały się w arktycznej i odludnej części Norwegii. Uczestniczyli w nich także Polacy. Celem szkolenia było zdobycie doświadczenia operacyjnego w trudnych warunkach atmosferycznych oraz poszerzenie możliwości bojowych w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

Zdjęcie ilustracyjne - samolot Bell Boeing V-22 OspreyRozbił się amerykański samolot wojskowy. Brał udział w ćwiczeniach NATO

W poszukiwaniach brały udział dwa helikoptery i samolot wojskowy. Misję ratunkową utrudniały warunki meteorologiczne. Nie pozwalały ekipie ratunkowej zejść w teren.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: