Wojna w Ukrainie. W wyniku ostrzału miał zginąć kolejny rosyjski generał

Sztab generalny ukraińskiej armii informuje o śmierci kolejnego rosyjskiego generała. To najwyższy rangą wojskowy, który miał do tej pory zginąć podczas ataku Rosji na Ukrainę.

Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraiński sztab generalny podał, że w trakcie ostatniej doby w wyniku ostrzału zginął rosyjski generał Andriej Mordwiczow. Był dowódcą  8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Z informacji podanych przez stronę ukraińską wynika, że zginął na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim. Rosja nie potwierdziła do tej pory tych doniesień. 

Jako pierwszy o śmierci rosyjskiego generała informował na Telegramie białoruski niezależny kanał NEXTA.

Zobacz wideo Żytomierz. Mieszkańcy wstrząśnięci rosyjskimi atakami. "Niech Bóg da nam zdrowie i powstrzyma tę syrenę od wycia"

Wojna w Ukrainie. Ilu generałów mogła stracić Rosja? 

"Armia ukraińska podobno wyeliminowała rosyjskiego dwugwiazdkowego generała (pierwszego w tej randze podczas tej wojny) na lotnisku w Czarnobajwce pod Chersoniem. Jeśli to prawda, jest to piąty rosyjski generał i pierwszy dwugwiazdkowy, który zginął na Ukrainie w ciągu 3 tygodni" - podkreślił na Twitterze Sergej Sumlenny, niemiecki politolog, specjalizujący się w tematyce Europy Wschodniej.

Ukraińska armia podkreśla, że "sytuacja i charakter działań sił obronnych nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego dnia. Siły Zbrojne Ukrainy kontynuowały uderzenie na grupy wojsk wroga próbujących utrzymać przejęte granice''.

Wołodymyr ZełenskiZełenski odpowiada Putinowi. Mówi o "jedynej szansie dla Rosji"

Wcześniej w Ukrainie mieli zginąć m.in. Oleg Mitiajew, rosyjski generał elitarnej 150 dywizji strzelców zmotoryzowanych i Witalij Gierasimow, zabity w okolicy Charkowa.

W sobotę po 9 rano w kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu ługańskiego miał zostać otwarty korytarz humanitarny. Ma służyć do przewożenia żywności i do ewakuacji osób z terenów objętych wojną.

Wołodymyr Zełenski mówił w nocnym przemówieniu, że do tej pory dzięki takim korytarzom z różnych rejonów Ukrainy udało się ewakuować w sumie ponad 180 tysięcy osób.

Ukraina - zdjęcie ilustracyjneWojna w Ukrainie. Rosjanie wciąż prowadzą ostrzał Mariupola [PODSUMOWANIE]

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wojna w Ukrainie. W wyniku ostrzału miał zginąć kolejny rosyjski generał
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl