Kreml: Putin spotka się z Radą Bezpieczeństwa. Po raz pierwszy od wybuchu wojny

Agencja Interfax poinformowała w piątek, że "w ciągu godziny prezydent odbędzie spotkanie operacyjne ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa". Informację tę miał przekazać dziennikarzom Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina. Ostatnie takie spotkanie odbyło się przed rosyjskim atakiem na Ukrainę.

- Prezydent Rosji Władimir Putin odbędzie w piątek spotkanie operacyjne ze stałymi członkami rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa - przekazał agencji Interfax rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Jak dodał, "spotkanie operacyjne ma odbyć się w ciągu godziny". 

Zobacz wideo Czy jest ktoś, kto może wpłynąć na Putina? Andrzej Zaucha o frakcjach na Kremlu

- Albo sam Władimir Putin, albo my poinformujemy was o tematach, które zostaną poruszone podczas tego wydarzenia - powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rada Bezpieczeństwa spotka się po raz pierwszy od początku wojny 

Poprzednie spotkanie Władimira Putina z członkami Rady Bezpieczeństwa miało miejsce w lutym tuż przed atakiem Rosji na Ukrainę. Jego celem miało być "zasięgnięcie" przez Putina opinii dotyczącej przyszłości samozwańczych tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Doradcy Putina przekonywali wówczas, że "Donbas nie jest Ukrainie potrzebny". Oskarżali też Ukrainę i Zachód o cierpienie lokalnej ludności oraz apelowali o uznanie "niepodległości Donbasu". 

- Nie znałem zdania członków Rady Bezpieczeństwa w tej sprawie. Wszystko dzieje się spontanicznie - przekonywał wówczas sam Putin. Podczas kuriozalnego posiedzenia przekonywano, że Ukraina ma rzekomo zagrażać bezpieczeństwu Rosji. Eksperci wskazywali wówczas, że konferencja była pełna licznych absurdów i manipulacji. Więcej na ten temat w materiale:

Władimir Putin podczas obrad Rady BezpieczeństwaNa posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Putin urządził teatr. Był też "incydent"

Kilka godzin po wspomnianym spotkaniu Władimir Putin wygłosił do obywateli orędzie, w którym uznał niepodległość Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. 

 Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Władimir Putin podczas konferencji, 16.03.22 - FOTOGRAFIA ILUSTRACYJNAPomimo embarga 10 państw UE sprzedawało Rosji broń po 2014 r.

Więcej o: