Wojna w Ukrainie. Eksplozje we Lwowie. Rosja wystrzeliła sześć rakiet

W piątek wczesnym rankiem w mediach pojawiły się informacje o wybuchach we Lwowie. Wcześniej w mieście rozbrzmiały syreny. Mieszkańcy musieli ewakuować się do schronów. Ostrzelano m.in. lotnicze zakłady naprawcze oraz obiekty znajdujące się w pobliżu lotniska. Mer Lwowa poinformował, że nie ma żadnych ofiar.

Rosyjskie rakiety spadły w piątek rano w okolicach lwowskiego lotniska. Nie zniszczyły jednak samego lotniska, a obiekty znajdujące się w jego pobliżu. Wybuchy słychać było również w innych ukraińskich miastach.

Zobacz wideo Prezydent Zełenski odwiedził w szpitalu rannych z obwodu kijowskiego

Lwów. Rakiety wroga spadły w pobliżu lotniska

Władze Lwowa poinformowały, że rakiety, które zostały wystrzelone nad ranem przez rosyjskie wojska, nie uderzyły w lotnisko, ale spadły w jego pobliżu. Zniszczyły zabudowania lotniczych zakładów remontowych. Stacja telewizyjna Ukraina 24 poinformowała, że w mieście odbyły się co najmniej trzy ekspozycje - podaje Reuters.

Doszło do wybuchu pożaru, nad zakładami unoszą się kłęby dymu. Według ukraińskiej armii Rosjanie wystrzelili z Morza Czarnego sześć rakiet w kierunku Lwowa. Dwie z nich udało się zestrzelić ukraińskiej obronie.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie zbombardowali również Kijów

Rosjanie zbombardowali też ukraińską stolicę. Według wstępnych informacji rakiety spadły na osiedle w kijowskiej dzielnicy Podół. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podaje, że w wyniku ataku na budynek mieszkalny w dzielnicy Padół w Kijowie zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Uderzenie spowodowało pożar, który został już ugaszony.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosyjska armia atakuje obiekty cywilne także na wschodzie Ukrainy. W Siewierodoniecku i Rubiżnym w obwodzie ługańskim Rosjanie w nocy w zniszczyli 20 budynków cywilnych. Są ofiary wśród ludności - informuje IAR. 

17 i 18 marca Rosjanie zaatakowali również budynki mieszkalne wsi obwodu żytomierskiego. Wybuchł pożar, ale na szczęście nikt nie zginął. Na miejscu pracują służby.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: