Wojna w Ukrainie. Matka sześciorga dzieci nie żyje. Walczyła w ukraińskiej armii

Wojna w Ukrainie każdego dnia pochłania kolejne ofiary, zarówno wojskowe, jak i cywilne. W mediach pojawiła się wiadomość o śmierci jednej z ukraińskich żołnierek Oldze Semidianowej. Z przekazanych informacji wynika, że od 2014 r. walczyła w obwodzie donieckim, była wielokrotnie odznaczana za odwagę oraz bohaterską postawę.

Wojna w Ukrainie trwa już 21. dzień. Ukraińcy codziennie bohatersko bronią swojego kraju i usiłują odeprzeć napastnika. Z frontu napływają też nowe informacje dotyczące ofiar. O jednej z nich poinformowała na Twitterze Inna Sowsun, była ministerka edukacji oraz deputowana Rady Najwyższej Ukrainy - chodzi o Olgę Semidianową, matkę szóstki dzieci

Zobacz wideo Wizyta Bidena w Polsce? Szrot: Zdecydowanie bardziej niż mniej prawdopodobna

Wojna w Ukrainie. Ukraińska żołnierka osierociła szóstkę dzieci 

"Olga Semidianowa, matka sześciorga dzieci, zginęła w walce z rosyjskimi draniami. Wyrażała chęć obrony kraju do końca, nawet gdy wiedziała, że ich batalion może nie przetrwać. Jest bohaterką Ukrainy. Jest moją bohaterką" - napisała w mediach społecznościowych Inna Sowsun. Opublikowała też zdjęcie zmarłej Olgi. 

O śmierci matki szóstki dzieci informowała też ambasadorka Ukrainy w Estonii Mariana Betsa. "Olga Semidianowa, matka sześciorga dzieci, zginęła w walce z rosyjskim najeźdźcą. Jest bohaterką Ukrainy" - przekazała. 

'Studio Biznes' o wojnie w Ukrainie i nie tylkoRosja zbankrutuje? Andrzej Zaucha gościem "Studia Biznes"

Śmierć żołnierki w Ukrainie. Miała być wielokrotnie odznaczana za bohaterstwo 

"Fakt", powołując się na portal ukrainenews.fakty.ua, podaje, że Siemianowa miała od 2014 roku walczyć w obwodzie donieckim. Żołnierka miała odznaczać się odwagą i bohaterską postawą, za które wielokrotnie ją nagradzano. 

Zdjęcie ilustracyjneStalowa Wola. 14-latek zamordował nożem 36-letniego partnera matki

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: