Wojna w Ukrainie. Potężna eksplozja rosyjskiego czołgu [WIDEO]

Mija dwudziesta doba inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Do sieci trafiło nagranie uchwycone przez drona. Na filmie widać, jak rosyjski czołg nagle eksplodował.

Trwa brutalny atak rosyjskich wojsk na Ukrainę. Jak informuje Ukraiński Sztab Generalny, wróg ponosi coraz większe straty.  

Zobacz wideo Mariupol. Atak na rosyjski bojowy wóz piechoty

We wtorek w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać rosyjski czołg, który nagle eksplodował. Wideo z drona zamieścił na swoim Twitterze Rob Lee, ekspert zajmujący rosyjską polityką obronną.

Wojna w Ukrainie. Eksplozja rosyjskiego czołgu 

W Rumunii znaleziono niezidentyfikowanego dronaW Rumunii znaleziono drona. To rosyjski sprzęt wywiadowczy?

Na nagraniu widać przemieszczający się czołg na terenie okupowanym przez rosyjskie wojsko. Po chwili pojazd eksplodował. Z unoszącej się chmury dymu widać, jak fragmenty maszyny zostają rozrzucone po terenie. Po wszystkim, w miejscu eksplozji widać tylko czarną plamę.

Jak napisał Rob Lee, najprawdopodobniej przyczyną wybuchu było najechanie na minę przeciwczołgową. 

Wojna w Ukrainie. Straty po stronie Rosjan

Siły ukraińskie ponoszą straty w walce z rosyjskim agresorem, ale są one kilkukrotnie mniejsze niż straty ponoszone przez Rosjan - przekazał we wtorek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny.

Wojna w Ukrainie. Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na RosjęWojna w Ukrainie. Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na Rosję

Ukraiński Sztab Generalny informuje, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do 15 marca, straty po stronie rosyjskiej wyniosły około 13,5 tys. żołnierzy.

Najnowsze dane sztabu, odnośnie strat rosyjskiego sprzętu wojennego, wyglądają następująco: 81 samolotów, 95 śmigłowców, 404 czołgi, 1279 transporterów opancerzonych, 150 systemów artyleryjskich, 64 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 36 sztuk systemów obrony przeciwlotniczej, trzy okręty.

*******

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: