Mer Kijowa Witalij Kliczko wzywa ukraińskich mężczyzn do powrotu: Musimy bronić naszego miasta

Mer Kijowa Witalij Kliczko zaapelował we wtorek do ukraińskich mężczyzn. "Mężczyźni z Kijowa! Wróćcie! Musimy bronić naszego miasta i naszej przyszłości" - napisał na Telegramie.
Zobacz wideo Ataki na Kijów nie ustają. Celem agresora znów budynki cywilne

Mer Kijowa Witalij Kliczko wezwał we wtorek 15 marca do walki wszystkich ukraińskich mężczyzn. Mija 20 dzień, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę i próbuje bezskutecznie zdobyć Kijów. 

Wojna w Ukrainie. Witalij Kliczko apeluje do mężczyzn, by wrócili do Kijowa

"Stolica - serce Ukrainy - będzie broniona! Kijów, jest dziś symbolem i przyczółkiem europejskiej wolności i bezpieczeństwa. Nie poddamy się! Nie padniemy na kolana!" - zaczął swoją wypowiedź Kliczko.

"Dziś ważne są wysiłki każdego Kijowianina" - napisał na Telegramie, dodając, że "każdy, kto kocha Kijów" powinien pomóc, jak tylko może. Polityk zaapelował do wszystkich mężczyzn, którzy do miasta jeszcze nie powrócili.

Mężczyźni z Kijowa! Wróćcie! Musimy bronić naszego miasta i naszej przyszłości"

- podkreślił Kliczko, dodając, że Ukraińcy pokazali już światu odwagę i zaparcie w walce o swoją ziemię.

Tylko razem przetrwamy! Chwała Ukrainie

- zakończył.

Więcej wiadomości z Ukrainy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraińsko-rosyjskie negocjacje wznowione

Po tym, jak w poniedziałek 14 marca ukraińsko-rosyjskie negocjacje w sprawie zakończenia wojny zostały przerwane, we wtorek serwis Ukraińska Prawda poinformował o piątym spotkaniu negocjatorów. Odbyło się ono w formie zdalnej.

Nie ustajemy w wysiłkach negocjacyjnych, żeby jak najszybciej zakończyć tę wojnę - uczciwym pokojem. Nad tym pracowała także nasza delegacja w trakcie rozmów ze stroną rosyjską. Jak mi powiedziano, są w miarę zadowoleni. Zobaczymy, co z tego będzie

 - przekazał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: