Wojna w Ukrainie. Nie żyje rosyjski generał. Ukraińcy przygotowali zasadzkę na oddział w Mariupolu

Ukraińcom udało się zlikwidować kolejnego wysokiego rangą członka armii rosyjskiej. Tym razem ukraiński pułk zabił w Mariupolu generała rosyjskiego Specnazu. Nie podano jednak jego danych, a opublikowano jedynie zdjęcie.

Wojsko Ukrainy co kilka dni informuje o kolejnym zabitym rosyjskim generale. Tak było z generałem majorem Andrijem Suchowieckim, Witalijem Gierasimowem oraz Andriejem Kolesnikowowem. Tym razem Ukraińcy nie zdradzają jednak personaliów kolejnego zabitego generała. 

Zobacz wideo Lesia Vakuliuk i gen. Bogusław Pacek gośćmi Porannej Rozmowy Gazeta.pl (15.03)

Wojna w Ukrainie: Nie żyje kolejny rosyjski generał. Jego brygada wpadła w zasadzkę

Ukraiński pułk "Azow" podał na Telegramie informację o zabiciu generała Specnazu (czyli sił specjalnych), który miał dowodzić oddziałem 22. brygady GRU i która walczyła wcześniej w Donbasie. Ukraińska jednostka zamieściła zdjęcie zwłok rosyjskiego dowódcy - ich zdaniem - w randze generała-majora. Wojska Lądowe w Siłach Zbrojnych Ukrainy podały na Facebooku, że tożsamość generała jest ustalona, ale nie została jak dotąd przekazana mediom. 

Rosjanie zajmujący czteropiętrowy budynek w Mariupolu zostali zaatakowani przez Ukraińców, którzy zniszczyli kilkanaście rosyjskich pojazdów. Pułk "Azow" to jeden ze Specjalnych Pododdziałów Ochrony Porządku Publicznego na Ukrainie utworzony w maju 2014 r. jako paramilitarny samodzielny batalion ochotniczy. We wrześniu 2014 r. został przekształcony w pułk.

Wołodymyr ZełenskiWojna w Ukrainie. Ukraińsko - rosyjskie negocjacje wznowione po przerwie

Ukraińcy informują o kilku "Tygrysów" i "niezniszczalnych" rosyjskich ciężarówek

Pułk "Azow" poinformował o zniszczeniu kilkunastu rosyjskich pojazdów wojskowych. Wśród nich były dwie ciężarówki Kamaz "Tajfun-K" - opancerzone pojazdy typu MRAP odporne m.in. na wybuch min, które przez Rosjan były dotąd uznawane za niezniszczalne. Z informacji sztabu wynika, że w Mariupolu zniszczono dwa czołgi, trzy opancerzone transportery BTR-82A, siedem wozów bojowych piechoty oraz transporter opancerzony.

Wybuchy podczas wojny w Ukrainie. (zdjęcie ilustracyjne)Rosja używa nieznanej broni w Ukrainie. "Nigdy tego nie widziałem"

****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: